ODBOJKA: POREČANKAMA I TREĆE SREBRO U SEZONI NA DRŽAVNOM PRVENSTVU

22.06.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / ODBOJKA: POREČANKAMA I TREĆE SREBRO U SEZONI NA DRŽAVNOM PRVENSTVU

Kao šlag na tortu odlične natjecateljske sezone 2010/11 g. došla je još jedna srebrna medalja koju su osvojile mlađe kadetkinje OK Poreč na završnici Državnog prvenstva igranoj u Osijeku ovog vikenda.

U prvom dijelu takmičenja ekipe su bile podijeljene u 8 skupina sa po 3 ekipe.
Naše su djevojke ostvarile dvije uvjerljive pobjede protiv ŽOK Vukovar (25:8, 25:17) i
OK Nova Mokošica (25:10, 25:13) te je time ostvaren plasman u četvrtfinalnu skupinu i borbu za 1.-8. mjesta.

Pravi šok doživjele su Porečanke u prvoj utakmici protiv OK Zadar. Naime savršenom igrom vodile su sa čak sa 20:9 nakon čega Zadranke rade uzastopnih 15 poena i osvajaju 1.set.
U drugom setu Porečanke su u minimalnom zaostatku tijekom seta te uspjevaju doći na 22:22 no tada na razliku poena pobjeđuju Zadranke za 2:0 u setovima.
Pred našim curama je tada bila najviša prepreka,ekipa OK Čepin, koja je do tada jednostavno pregazila sve protivnike. No tada, Porečanke pokazuju svoje najbolje lice te vodstvo u setovima 1:0 za Slavonke najprije izjednačuju na 1:1 a u 3.setu pravim uraganom slave sa 15:7. Time su došle na korak do polufinala a za to je trebalo slaviti protiv ŽOK Split što je našim curama uspjelo sa dva puta 25:16 u setovima. Nakon što je OK Čepin pobjedio Zadar također sa 2:0 navedene 2 ekipe plasirale su se u polufinale.

A tu je čekao domaćin; ŽOK Osijek! Velika je bitka vođena i na tribinama gdje su Istarske ekipe ŽOK Rovinj, ŽOK Bale i ŽOK Pazin uz dio vodstva Kluba uspio nadglasati domaće
navijače. Prvi set je donio odlične servise domaćih igračica kojim su onemogućile Porečanke da odigraju kako one to najbolje znaju što pokazuje i rezultat 14:25. Ipak to je bio odličan motiv našim curama da krenu jače i osvoje slijedeća 2 seta sa 25:19 i 15:12 te plasman u finale. Osim pobjedničkog plesa u dvorani se opet zaorilo "mi smo u finalu".

Finale je donijelo još jedan susret protiv OK Čepin koji je ovom prigodom ipak bio bolji i odmorniji slavio sa 2:0 u setovima. Šansa se Porečankama ukazala pri 9:3 u drugom setu no treći put u dva dana nije bilo snage za još jedan preokret.
Treće mjesto osvojila je ekipa ŽOK Osijek dok su ostale ekipe iz Istre ostvarile slijedeće plasmane:ŽOK Funtana Vrsar-9.mjesto, ŽOK Bale-14.mjesto, ŽOK Pazin-16.mjesto i
ŽOK Rovinj-17.mjesto.

Posebnu nagradu dobila je Lena Burilo koja je proglašena za najbolju pucačicu Prvenstva.

Za OK Poreč nastupile su: Lena Burilo, Rene Sain, Valentina Duspara, Ivana Sučić, Ivana Ćosić, Martina Gasparini, Lia Vidas, Vanessa Sinožić, Martina Sučić, Nikolina Sliško,
Matea Mendiković i Tea Miletić. Trener Miodrag Stojaković.