Odbojka: Kraj europskog puta u sablasno praznoj Žatici

10847144_778984082213157_2485334941518380121_o
16.12.2015. 21:21; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: Kraj europskog puta u sablasno praznoj Žatici

Nažalost, usprkos nadama i pozitivnoj atmosferi, odbojkašice Poreča nisu uspjele u uzvratnom susretu šesnaestine finala Challenge Cupa protiv češkog Olomouca stići do željene pobjede i zlatnog seta u kojem bi se odlučivalo o prolazu u osminu finala. Nakon što su Čehinje doputovale u Poreč s pobjedom od 3:0 ostvarenom prije sedam dana, ponovile su isto i na porečkom parketu te su potpuno zasluženo izborile osminu finala prestižnog natjecanja.

Žalosno je u srijedu bilo u sablasno praznoj Žatici gledati kako se Porečanke muče protiv moćnog, kompletnijeg i konkretnijeg protivnika i opraštaju se od ovog europskog natjecanja. Međutim, šteta što Miodrag Stojaković nije mogao suprotstaviti protivnicama kompletne snage, pa da se vidi tko je stvarno bolji. Bez otprije ozlijeđene Jozić, te nedavno Pahović i Marije Ušić, domaćin jednostavno nije imao rješenja. Nadovezalo se na sve i nedovoljna zaliječenost Duspare, te u srijedu nije ulazila, pa se porečka igra bazirala na iskustvu Novosel, Račić, Jakšetić i dva libera. Nedovoljno za ozbiljniji otpor.