Odbojka: 12.POBJEDA U NIZU POREČANKI

29.01.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojka: 12.POBJEDA U NIZU POREČANKI

I odbojkašice ŽOK ‘Šibenika’ i odbojkašice ‘Poreča’, kao domaćini, u 15. kolu nastavka prvenstva 1. Hrvatske lige za odbojkašice gostovale su u dvorani na Žatiki. Porečki odbojkaški hram, dvorana ‘Veli Jože’ bila je zauzeta sajmom vjenčanica pa je derbi susret petnaestog kola održan na ‘gostujućem’ terenu, za obje ekipe.

Porečke odbojkašice, s puno straha od ‘gostovanja’ u dvorani na Žatiki s obzirom na nemogućnost redovitog treniranja u toj dvorani i drugačiji ambijent od onoga koji imaju na svakodnevnim treninzima i utakmicama u ‘Velom Joži’, odigrale su odlično utakmicu protiv protivnica, kojoj su pristupile s dosta respekta, a koje su dobile s rezultatom 3:1 ostvarivši tako 12. pobjedu za redom!

Prvi set utakmice, koja je trajala s obzirom na odigrana četiri seta 90 minuta, potvrdio je laganu nervozu porečkih odbojkašica. Na korak do pripetavanja za osvajanje prvog seta, pri rezultatu 23:24 za gošće Porečanke su odigrale jednu loptu u aut pa je prvi set pripao Šibenčankama.

U drugom setu, nije bilo dileme, da će doći do izjednačenja u setovima. Porečanke su autoritativno odigrale drugu ‘dionicu’ utakmice, dobivši set s 25:19, iako su imale priliku dobiti set i s većom razlikom budući su vodile 23:13. Padom koncentracije i ‘konzumiranja’ nekoliko ‘kuhanih’ lopta od strane Šibenika, dozvolile su da konačna razlika u drugom setu bude povoljnija za gošće.

Treći i četvrti set Porečanke su odigrale po ‘šabloni’ u kojoj su Šibenčanke imale svoju priliku za osvajanje seta no pravovremenom koncentracijom u igri dopustile su da Šibenčanke u trećem setu osvoje samo 18, a u četvrtom setu 19 poena.

‘Gostovanje’ odbojkašica Poreča u dvorani na Žatiki potvrdilo je saznanje da dvorana nije prikladna za odbojkaške utakmice. Dvorana ‘Veli Jože’ je u odnosu na Žatiku znanstvena fantastika kada je u pitanju odbojka i odbojkaške utakmice koliko god i njoj nedostaje potrebna visina za igranje odbojke.

Nedostatak dvorane na Žatiki, kada je u pitanju odbojka, je i neprikladna rasvjeta s obzirom da reflektorska ‘sunca’ rasvjetnih tijela stvaraju poteškoću igračicama u praćenju lopte.

I, iznenađujućih, stopedeset gledatelja koji su došli u Žatiku na odbojkašku utakmicu ‘nestalo’ je u velikom prostoru tribina pa je tako izostao i navijački detalj koji je u određenim trenucima utakmice mogao biti značajna prevaga za domaću ekipu.

OK ‘Poreč’ – ŽOK ‘Šibenik’ 3:1 (23:25, 25:19, 25:18, 25:19)

15. kolo 1.Hrvatske lige za seniorke. Dvorana Žatika. Gledatelja 150. Suci B. Mijaljević i Z. Reljić.

POREČ: S.Marković, V.Pahović, O. Žužić, E. Zahirović, K. Brletić L.Miloš, N.Mostahinić, T Sauko, A.Musić, K.Miloš, A.Jurinčić (trener Miodrag Stojaković)

ŽOK ‘ŠIBENIK’ : M.Erak, V.Šarin, K. Marić, M. Šimleša, J. Menđušić, A.Kardum, A.Legčević, D.Barišić. (trener S.Branković)
(DM,ipress.hr)

Slijedeće kolo donosi još jedan derbi i to u Osijeku protiv trećeplasirane ekipe ŽOK Osijek.
Jedina je to ekipa koja je u dosadašnjem prvenstvu uspjela pobijediti sjajnu generaciju Porečkih odbojkašica