Očekivani poraz rukometaša Poreča u Zagrebu – RK Zagreb – RK Poreč 43:35 (24:14)

Zagreb: Utakmica prvenstva Hrvatske Paket24 Premijer lige između RK Zagreb i RK Poreč
22.03.2024. 22:03; ; Početna / Sport i rekreacija / Očekivani poraz rukometaša Poreča u Zagrebu – RK Zagreb – RK Poreč 43:35 (24:14)

Rukometaši Poreča iz Zagreba se vraćaju s porazom 35:43 (14:24). Iskustvo Zagrebaša osjetilo se u svakoj minuti, no naši igrači niti u jednom trenutku nisu posustajali i pokazali su borbeni duh do samog kraja. Priliku su dobili svi, pa su tako i dečki iz škole rukometa Deni Vernik i Kristian Dinić upisali svoje prve premijerligaške minute.

Nakon početnih 2:2, Zagrebaši su napravili brzo odvajanje na 5:2. Usprkos ponekim greškama u napadu, Poreč je uspio smanjiti na 5:6. Unatoč očitoj kvaliteti protivnika, Porečani se niti u jednom trenu nisu opuštali. Tako i kada je Zagreb imao priliku za otići na prvih +4, Bruno Ćopić dobro reagira. Iz dobre obrane Porečani su imali nekoliko prilika za novi minimalni zaostatak, ali u tome nisu uspjeli. Tri minute kasnije Luka Lovre Klarica postavlja tih prvih +4 (10:6). Od tog momenta igra se kretala sve više u Zagrebovom smjeru koji je do kraja poluvremena stigao do prve dvoznamenkaste prednosti (24:14).

Nastavilo se igrati u tom tonu sve do posljednjih deset minuta susreta. Zagreb je predvođen Ivanom Čupićem održavao prednost i nikada nije išao ispod osam golova vodstva. No, ni mladi Porečani se nisu predavali. Dobro su pronalazili rupe u protivničkoj obrani. Luka Malinarich, Marko Bajan i Leon Rušnjak u 49. minuti smanjili su zaostatak na 30:34. Uz velik broj golova bili smo blizu toga da susret upravo i završi tom razlikom, ali serija pogodaka pred kraj susreta odvela je Zagreb na konačnih 43:35.

Najbolji strijelci kod Poreča bili su Leon Rušnjak s osam pogodaka te Lucian Krajcar i Nikola Ivanković s pet. Vratari Bruno Ćopić i David Vladić sakupili su pet obrana. Zagreb je predvodio Miloš Kos s osam golova, Davor Čavar i Ivan Čupić postigli su šest, dok je Ante Grbavac upisao osam obrana.

“Mišljenja sam da smo danas odradili dobrih 45 min,šteta za tih 15 min gdje smo dozvolili Zagrebu da se odvoji, sve u svemu mogu bit zadovoljan”, rekao je trener Lovrinović nakon utakmice.

Svoj komentar utakmice podjelio je s nama i najboljji strijelac Poreča večeras Leon Rušnjak“Teška utakmica u Zagrebu, došli smo bez nekog velikog opterećenja odigrati i nadmetati se koliko možemo. Prvo poluvrijeme smo imali nekoliko grešaka koje je Zagreb iskoristio, no drugo poluvrijeme je to bolje izgledalo iako smo na kraju primili 43 gola što si ne smijemo dopustiti. Čestitam Zagrebu na pobjedi.”.

U sljedećem petom kolu u Poreč stižu Sesvete. Utakmica je na rasporedu u petak 5. travnja s početkom u 19:00 sati.

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 4. kolo:

RK Zagreb – RK Poreč 43:35 (24:14)

Zagreb: Grbavac 8 obrana,Panjtar 2 obrane; Kos 8, Čavar 6, Walczak 5, Faljić 2, Klarica 5, Klis 1, Molc 1, Horvat 1, Sirotić 1, Čupić 6, Dibirov 2, Kavčić 2, Glavaš, Suholežnik 3

Isključenja: 8 minuta (Kos 2, Walczak 4, Sirotić 2,)

Sedmerci: 3/4

Poreč: Vladić 2 obrane, Čopić 3 obrane (2+1); Muranović 2, Mataija, Krajcar 5, Rušnjak 8, Car 3, Boka 3, Vernik, Malinarich 4, Dinić, Ivanković 5, Bajan 4, Čorić, Ljubić 1

Isključenja: 4 minute (Krajcar 2, Malinarich 2)