Očekivani poraz rukometaša Poreča u Zagrebu od prvaka Hrvatske – RK PPD Zagreb – RK Poreč 35:24 (16:7)

Vije13237-19483
21.04.2023. 23:31; ; Početna / Sport i rekreacija / Očekivani poraz rukometaša Poreča u Zagrebu od prvaka Hrvatske – RK PPD Zagreb – RK Poreč 35:24 (16:7)

Rukometaši PPD Zagreba slavili su nad Porečom 35:24 (16:7) i tako stigli do devete pobjede u Ligi za prvaka.

Momci Ilije Lovrinovića dobro su se borili, pogotovo u drugom dijelu, protiv puno snažnijeg protivnika, unatoč izostanku Mirka Petrova i Armana Ikanovića te Brune Ćopića i Luciana Krajcara koji su susret gledali s klupe.

Ponovno su dobro otvorili utakmicu protiv Zagreba naši dečki. U 8. minuti bilo je 4:3, s tim da nije bilo Dine Slavića na golu, mogli smo imati i vodstvo. Vodili smo samo kod 2:1 nakon gola Petra Krupića.

No, vezane greške u napadu PPD Zagreb kažnjava brzo i uz novi sjajan niz Slavića odlaze na 12:3. Poreč je bez gola bio punih 14. minuta jer jednostavno nije mogao pronaći rješenje u napadu, bilo je tu puno izgubljenih lopti i igra kao da je stajala. Na odmor su tako igrači Slavka Goluže otišli pri 16:7.

U drugom dijelu Poreč se probudio pokazao posloženiju igru, prvenstveno u napadu. To pokazuje i činjenica da je drugom poluvrijeme pripalo Zagrebu s 19:17 zabijenih golova. No, razlika iz prvog dijela bila je teško nadoknadiva unatoč svim naporima.Najmanji minus iznosio je osam kod 23:15, ali uglavnom nikada nije prelazio više od 11. Posljednji gol za Poreč postiže Antonio Ljubić, dok konačnih 35:24 postavlja najbolji igrač Zagreba, Paolo Kraljević.

Najefikasniji kod Poreča bio je Petar Krupić sa šest pogodaka, dok je na vratima David Vladić sakupio pet obrana. Mateo Matošević upisao je prve minute između vratnica za veliko iskustvo. Zagreb je predvodio Paolo Kraljević sa sedam golova, Dino Slavić imao je devet obrana, a Aljaž Panjtar dvije.

Pred rukometašima je sada tjedan dana pauze od utakmica zbog reprezentativnog tjedna, a za dva tjedna ih očekuje važan susret protiv Gorice koji će odlučivati o četvrtom mjestu.

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 9. kolo:

RK PPD Zagreb – RK Poreč 35:24 (16:7)

PPD Zagreb: Slavić 9 obrana (9+0); Panjtar 2 obrane (2+0); Čavar 3, Faljić 2, Klarica 4, Gojun, Klis 2, Kraljević 7, Musa 1, Sirotić 1, Čupić 1, Dibirov 4, Dodić 3, Kavčić 4, Leimeter 2, Grahovac 1

Isključenja: 4 minute (Gojun 2, Grahovac 2)

Sedmerci: 2/2

Poreč: Matošević, Vladić 5 obrana (5+0), Ćopić; Muranović 1, Popović 1, Krajcar, Car 3, Boka, Krupić 6, Malinarich 3, Bonić, Rađaković 3, Bajan 2, Bošnjak 2, Ljubić 3

Isključenja: 0

Sedmerci: 3/3

“Više nego zaslužena pobjeda Zagreba. U prvom poluvremenu se pokazala ta razlika u kvaliteti između nas i njih. Bez nekoliko naših igrača iz prve postave je bilo teško. U drugom dijelu smo pokazali više želje i  borbe, postigli gotovo jednak broj golova kao i oni. Pred nama je sada dva tjedna priprema za utakmicu protiv Gorice koja će odlučivati o važnom četvrtom mjestu”, rekao je nakon utakmice trener Ilija Lovrinović

“Iza nas je teško gostovanje u Zagrebu. Igrali smo u dosta ranom terminu i nažalost, došli smo oslabljeni. Mi se rekuperiramo i pripremamo za Goricu jer nam je to najvažnija utakmica sezone u kojoj možemo izboriti razigravanje za Europu. Dali smo sve od sebe protiv Zagreba, svi su igrali čak i oni koji inače nemaju priliku igrati, a Zagrebaši su očekivano slavili. Nema se tu što puno reći”, nadodao je porečki najbolji strijelac Petar Krupić.