Nove dvije pobjede mladih rukometaša Poreča

20210313_114240
13.03.2021. 18:26; ; Početna / Sport i rekreacija / Nove dvije pobjede mladih rukometaša Poreča

Porečki U17 rukometaši ovog vikenda odigrali su dvije utakmice 9. kola 1. HRL u kojima su snage odmjerili s Arenom-Pula i Rudar Labinom.

Poreč se s utakmica vraća s punim plijenom, s četiri boda, slaveći osmu i devetu ovosezonsku pobjedu.

Na tablici 1. HRL Poreč sada ima 16 bodova i nalazi se u prva četiri kluba lige.

U prvoj utakmici dana igrači Matije Rađakovića uvjerljivo su slavili nad protivnicima iz Pule rezultatom 26:19 (15:10). Od prve minute je Poreč krenuo dobro i serijom 4-0 postavio ranih +5 (6:1). Taj zaostatak, koji se stvorio u prvih sedam minuta, Arena-Pula nije mogla sustići iako je dala sve od sebe kroz prvi dio utakmice. Naši mladi rukometaši čak su u jednom trenutku, nakon zgoditka Mattea Knapića i Ariana Lugara pobjegli na velikih 10:3.
Da se na odmor otiđe ipak pri manjoj razlici pobrinula se Arena sa svoja tri uzastopna gola pri 10:6 te se to održavao sve do isteka 25. minute. Drugo poluvrijeme nije donijelo nikakve velike promjene, Poreč je efikasan io i u napadu i u obrani. Granica od deset pogodaka prednosti prijeđena je u 42. minuti (24:14) pa je porečki sastav mirno to priveo kraju. Po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu je stajalo 26:19.
Arian Lugar bio je najefikasniji sa sedam pogodaka, pet su ih dodali Luka Malinarich i Petar Brkić, Matteo Knapić zabio ih je četiri, Simon Krivičić i Kristijan Popović bili su sigurni dva puta, dok je Leo Bažon postigao jedan pogodak.

I druga utakmica dana je krenula dobro. Brkić, Knapić i Lugar napravili su vodstvo od 3:0, a Porečani su na to jako dobro reagirali. Nastavila se tako dobra igra iz prvog susreta i do 18. minute sastav Matije Rađakovića odlazi a +5 (10:5). I tu kao da je stalo, obrana je popustila, Labin je prebacio u višu brzinu i serijom pogodaka pred kraj prvog dijela poravnali na 10:10. U početak nastavka utakmice nešto je bolje ušla domaća momčad koja je i povela 14:13 te je Poreč poravnavao rezultat, a Labin opet odlazi na tih +1. Preokret se dogodio u 45. minuti kada se porečka obrana učvrstila, došlo se do par obrana, a napad je bio efikasan. Serija 4-0 zaključila je utakmicu za slavlje Poreča 27:23.

Luka Malinarich i Petar Brkić upisali su svaki po osam pogodaka, šest je dodao Arian Lugar, Tin Kolar je upisao dva gola, dok su Gregori Cvek, Matteo Knapić i Martin Sebastiano Boka zabili jedan gol.