Nogometaši Jadrana pobjedom u Imbriovcu izborili susret s Interom iz Zaprešića

Vije8242-12762
29.08.2019. 09:27; ; Početna / Sport i rekreacija / Nogometaši Jadrana pobjedom u Imbriovcu izborili susret s Interom iz Zaprešića

Nogometaši Jadrana su pobjedom 3-1 na gostovanju u Imbriovcu kraj Koprivnice izborili ulazak u glavni ždrijeb Hrvatskog kupa. U šesnaestini finala Porečane 25.09.u 15:30 sati čeka utakmica protiv prvoligaša Intera iz Zaprešića.

Po teškom i sparnom vremenu momci Dalibora Šurana su preokretom u 2.poluvremenu osigurali pobjedu protiv NK Borac predvođenog bivšim internacionalcem Bojanom Vručinom. Neugodni domaćini su bolje otvorili susret, ali je sjajni Antonio Pavlić efektno obranio sve napade, dok je sa sa druge strane domaći golman zaustavljao pokušaje Vlizla, Sumića i Miljanića.
U 48.minuti Borac je poveo golom Šepeca, ali su jadranaši u 53.minuti brzo odgovorili i pogotkom Miljanića na asistenciju Vlizla izjednačili rezultat. ​Manuel Perković je u 62.minuti nakon igranja rukom u domaćem šesnaestercu zabio pogodak sa 11m za vodstvo, a isti je igrač u 82.minuti asistirao za drugi gol Vice Miljanića kojim je potvrđen preokret i osiguran prolazak.

Kapetan Goran Tomić: “Bilo je izuzetno teško igrati po ovakvom vremenu, ali smo pokazali snagu i karakter nakon nešto lošijeg ulaska u utakmicu i na kraju zasluženo pobijedili. Veselimo se utakmici protiv nekoga od prvoligaša, ali prije svega želimo nastaviti pozitivan niz već u subotu na startu prvenstva u Novigradu.”

Nogometaši Jadrana započinju natjecanje u 3.HNL zapad u subotu 31.8 u 17:30 na stadionu Laco, gdje će igrati susjedski derbi protiv NK Novigrad.

IMBRIOVEC – Mjesno igralište – Gledatelja: 150 – PRETKOLO KUPA HRVATSKE – SUDAC: Marko Cestarić (Sisak) – POMOĆNI SUCI: Emir Trklja (Petrinja) i Siniša Fajfarić (Varaždin) – DELEGAT: Krešimir Glavina (Prelog)

BORAC IMBRIOVEC – JADRAN POREČ 1:3 (0:0)

Strijelci: 1:0 Šepec (48′), 1:1 Miljanić (53′), 1:2 Perković (62′-11m), 1:3 Miljanić (82′)

Žuti kartoni: Krušelj (Borac Imbriovec)

BORAC IMBRIOVEC: Tizaj, Buzina (83′ Matijašec), Grabar, Kovačić, Krušelj (67′ Mlinarić), Fažon, Oršić, Vručina, Vuk (60′ Rajić), Šepec, Pjetri
Trener: Darko Fajdić

JADRAN POREČ: Pavlić, Leko, Ilić, Mofardin, Tomić (90′ Mendiković), Miljanić, Vlizlo (81′ Šegon), Sumić, Banić (75′ Užila), Perković, Romić
Trener: Dalibor Šuran