Nogometaši Jadrana izgubili od NK Rudar Trans Euro; JADRAN – RUDAR TRANS EURO 1:2 (0:2)

20.03.2022. 12:09; ; Početna / Sport i rekreacija / Nogometaši Jadrana izgubili od NK Rudar Trans Euro; JADRAN – RUDAR TRANS EURO 1:2 (0:2)
JADRAN-PAZINKA-7

piše: istrasport.eu
Labinski je Rudar Trans Euro vodeća momčad proljetnog dijela natjecanja. Iz tri susreta Labinjani su uknjižili svih devet bodova i konačno vratili osmijeh na lice svojim simpatizerima. Današnji je dvoboj bio vaš onakav kakvoga želimo gledati u derbijima.

Prva polovica prvoga dijela protekla je u čvrstoj igri na sredini terena bez nekih velikih prigoda što je vratare ostavilo nezaposlene, da bi u 26. minuti Van Wey uputio savršen centaršut u kazneni prostor domaćina, a Načinović glavom pogodio malu mrežicu za prvi blagi šok na Velom Joži.

Samo deset minuta kasnije, još uvijek šokirane domaćine dodatno je prekrasnim pogotkom uzdrmao Paolo Juričić. Raspoloženi Rudan prodro je po desnom krilu, uposlio Ivana Macana, a ovaj asistirao povratnom loptom Juričiću koji šalje neobranjivo pod gredu za vodstvo gostiju od 0:2.

U nastavku je najprije Labinjana na vratima Jadrana, Antonio Pavlić, briljantno obranio pokušaj Juričića, a Ivan Macan neshvatljivo loše reagirao na odličan centaršut Van Weya. A nakon toga bude se Porečani.

Od 60. minute do kraja susreta pratili smo dominaciju porečke momčadi, no Labinjani su odolijevali svim pokušajima, osim onog jednog, Abramovićevog, koji je iz solo prodora smanjio na 1:2, ali dalje od toga danas nije išlo.

POREČ – Stadion Veli Jože – 3. HNL Zapad – 16. kolo – SUDAC: Antonio Melnjak (Rijeka), POMOĆNICI: Nenad Marušić (Matulji) i Dominik Salaj (Rijeka)

JADRAN – RUDAR TRANS EURO 1:2 (0:2)

Žuti kartoni: Šverko (Jadran Poreč)

Strijelci: 0:1 Načinović 25′, 0:2 Juričić 36′, 1:2 Abramović 79′

JADRAN: Pavlić, Šverko (46. Užila), Al Tharwan, Lepinjica, Perković (66, Mofardin), Ivetić (46. Al Jabr), Sumić, Mendiković, Abramović, Bernobić, Vlizlo (76. Hmura)

Trener: Dalibor Šuran

RUDAR TRANS EURO: Macan T., Načinović, Giljanović, Macan I., Juričić (69. Božičević), Rudan, Van Wey, Boucaux, Kurtić, Stepčić (85. Malkić), Hrvat (65. Celić)

Trener: nema prijave