Nogomet: Funtanjani pobijedili protiv Višnjana, Kaštelirci protiv Buzeta

23.08.2021. 10:55; ; Početna / Sport i rekreacija / Nogomet: Funtanjani pobijedili protiv Višnjana, Kaštelirci protiv Buzeta
nkFuntana

piše: Istrasport.eu
Funtanjani su današnji susret odigrali maksimalno ozbiljno i zaslužili su prolaz u drugo kolo Kup natjecanja. Višnjan je dao koliko je mogao, no protiv posloženih Funtanjana treba pružiti mnogo više da bi se ostvario pozizivniji rezultat. Sardelin je doveo goste u vodstvo u 19. minuti preciznim udarcem sa dvadeset metara. Deset minuta kasnije Tomić je probio po strani i pogodio za 2:0, a rezultat prvog poluvremena postavio je Gjurchinoski nakon dubinske lopte Matoševića.

U nastavku Banić je odlično odreagirao glavom na ubačaj Šegona i povisio na 4:0 a iz kontra napada Gjurchinoski poentira za visokih 5:0. Do kraja Gianluca Banko samo je smanjio poraz domaće momčadi prekrasno izvedenim slobodnim udarcem preko živog zida.

VIŠNJAN – Igralište Pineta – KUP NSŽI – 1. kolo. – SUDAC: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo), Pomoćnici: Marijan Pavlović (Rovinjsko Selo), Dorijano Marić (Rovinj)

VIŠNJAN 1957 – FUNTANA 1:5 (0:3)

Žuti kartoni: Banić (Funtana)

Strijelci: 0:1 Sardelin 19′, 0:2 Tomić 29′, 0:3 Gjurchinoski 41′

VIŠNJAN 1957: Labinjan, Pavletić, Ritoša, Belušić, Banko A., (od 8. Pulin), Jehnić, Banko G., Kotorac, Bičkei, Pulin, Matić

Trener: Nikola Stanić

FUNTANA: Milocani, Tomić, Šegon, Salković, Matošević, Ferenac, (od 52. Popović), Banić A., Hanižar, (od 67. Doda), Sardelin, Gjurchinoski, (od 72. Prenc), Banić V.

Trener: Vjekoslav Dorčić

Buzećane najvažnija utakmica čeka sljedeće subote u Kanfanaru kada imaju kvalifikacijski ogled protiv Vodnjana za ulazak u Drugu županijsku nogometnu ligu. No, po onome što smo danas vidjeli, Vodnjanci su favoriti. Momčad Darka Zdrilića već je u prvih 45 minuta riješila susret.

Započelo je u četvrtoj minuti pogotkom Živkovića iz opravdano dosuđenog jednaesterca, a Munđer, deset minuta nakon toga i Ferenac u posljednjoj minutu prvog dijela riješili su susret bilo kakve neizvjesnosti. U nastavku Buzećani su samo preko Petkovića ublažili poraz.

KAŠTELIR – Igralište Huzalica  – KUP NSŽI – 1. kolo. – SUDAC: Josip Budimir (Marušići), Pomoćnici: David Ružić (Kaštelir), Rafael Mađarić (Vrsar)

KAŠTELIR LABINCI – BUZET 3:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 Živković 4′, 2:0 Munđer 15′, 3:0 Ferenac 45′, 3:1 Petković 77′

KAŠTELIR LABINCI: Kovač, Kos, (od 46. Gjumić), Pahović, Živković, Štefanić, (od 46. Kocijančić), Benčić, Bernobić, Kocijančić, Ferenac, Munđer, (od 46. Valentić), Legović (od 46. Kocijančić)

Trener: Darko Zdrilić

BUZET: Vivoda, Šegon, (od 46. Majcan), Fejzić, Jurada, Katarinčić, Labinjan, Petković, Majcan, Blažević, Basaneže, (od 65. Krbavčić), Hadžić (od 46. Muminović)

Trener: Dragutin Mujić