Nogomet: Nevjerojatan poraz Porečana na Krimeji

22.09.2018. 19:25; ; Početna / Sport i rekreacija / Nogomet: Nevjerojatan poraz Porečana na Krimeji

Ako je nama teško pisati izvještaj s današnje utakmice, možete si misliti kako je nogometašima Jadrana koji definitivno snose krivicu zbog pada koncentracije na kraju utakmice, ali definitivno su i zaslužili više od minimalnog poraza, obzirom da su tri minute prije kraja regularnog dijela utakmice bili u vodstvu.

Preko Matea Monjca i Ivora Weitzera Riječani su do 36. minute poveli 2:0 i činilo se da će ovo biti još jedna rutinska pobjeda Orijentaša. No, karakterni Porečani preko brzonogog Lorena Maružina dolaze do preokreta u 60. minuti jer je između njegovih golova još jedan nadodao Emanuel Valenta.

Desetak minuta prije kraja naš riječki izvor na naš upit vode li Porečani zasluženo ili ne, bez razmišljanja odgovara kako je vodstvo gostiju moglo biti i veće jer su promašili dvije izgledne prigode. No, u posljednjih pet minuta događa im se “blackout”, a David Andrić i Florian Fumić donose Orijentu 1919 trobod.

RIJEKA – Stadion Krimeja – Gledatelja: 500

TREĆA HNL ZAPAD – 5. KOLO – SUDAC: Dominik Bujan (Guci Draganićki)

ORIJENT 1919 – JADRAN 4:3 (2:1)

Strijelci: 1:0 Monjac 35′, 2:0 Weitzer 36′, 2:1 Maružin 45′, 2:2 Valenta 49′, 2:3 Maružin 60′, 3:3 Andrić 88′, 4:3 Fumić 89′

Žuti kartoni: Gerc, Monjac (Orijent 1919), Videkić, Perković (Jadran)

ORIJENT 1919: Herman, Čanković, Jergović, Andrić, Fumić, Weitzer, Monjac, Mioč (od 60. Šarković), Srzentić (od 60. Gerc), Mohorovičić (od 73. Barišić), Vidas
Trener: Danilo Butorović

JADRAN: Pavlić, Ilić, Užila, Kepčija (od 70. Tomić), Romić, Sumić, Maružin, Videkić, Valenta, Radman, Perković (od 85. Vlizlo)
Treneri: Danijel Jumić