NAJMLAĐI KOŠARKAŠI I KOŠARKAŠICE KK POREČA OSVOJILI BRONCU U MINIBASKET LIGI

20150524_180906
25.05.2015. 14:26; ; Početna / Slider / NAJMLAĐI KOŠARKAŠI I KOŠARKAŠICE KK POREČA OSVOJILI BRONCU U MINIBASKET LIGI

Ovog vikenda najmlađi košarkaši i košarkašice našeg grada s tri izvrsne utakmice osvojili su brončanu medalju u minibasket ligi Istre. Završnica se održala u Pazinu u Gradskoj dvorani. Prva utakmica ponudila je susjedski derbi s KK Novigradom. Iako je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 12-12, naši košarkaši/ice drugo poluvrijeme rutinski odrađuju i pobjeđuju 34-18. Tom utakmicom osvojili su treće mjesto u regularnom djelu. Ždrijeb im je u polufinalu donio daleko najjaču ekipu lige KK Ghia Staff Pazin. Naši su dečki i cure igrali hrabro i borili se, no presudila je činjenica da su dečki iz Pazina stariji i duže na okupu. Pazin odnosi zasluženu pobjedu 54-18. Veseli činjenica da je naša ekipa pokazala napredak u odnosu na utakmicu u regularnom djelu lige s istim protivnikom.

Nakon visokog poraza trebalo se sabrati i krenuti u utakmicu za treće mjesto s uvijek neugodnim Umagežima. Naši košarkaši i košarkašice u toj su utakmici pokazali veliki karakter. Iako je Umag vodio četvrtinu i pol, KK Poreč preuzima igru u svoje ruke i serijom 10-2 dolazi do prednosti 19-14. Izvrsnom obranom, dopustivši protivniku samo 5 poena u drugom poluvremenu, KK Poreč mirno privodi utakmicu kraju i pobijeđuje 34-19. Slavlje zbog osvojene bronce moglo je početi. Ligu je osvojila ekipa Ghia Staffa koja je u finalu pobijedila KK Stoju rezultatom 42-22. Ovim putem čestitamo svim sudionicima i osvajaču KK Ghia Staff.

Ova predivna djeca koja su svoj klub i grad učinili ponosnima su: dvije princeze i lavice Ivana Radin i Beti Bilić i lavovi Jan Benković, Andrea Vivoda, Ivan Lukić, Dario Puniš, Ivan Matin, Vito Vučemilović, Roman Dobrilović, Josip Vadinjof, Deni Vadinjof, Filip Fazlić, Vuk Andrijašević, David Trutanić, Marko Vučemilović i Edi Nazić. Ekipu je do ovog uspjeha vodila mlada muško-ženska kombinacija: trenerica Marina Pavković i trener Davorin Balaž. Činjenica da je KK Poreč vjerojatno najmlađa ekipa lige te da je većina igrača i igračica počelo tek ove godine trenirati, ovaj uspjeh čini još većim.

Košarkaški klub Poreč ovom se prilikom posebno zahvaljuju roditeljima bez čije podrške ovaj uspjeh ne bi bio moguć. Na svakoj utakmici bodrili su ekipu i uvijek bili uz klub. Ovaj uspjeh potvrda je kvalitetnog rada košarkaškog kluba i izvrsne suradnje roditelja, igrača, trenera i Uprave. Košarka se na najljepši mogući način vraća u naš grad