02.10.2016. 01:10; ; Početna / Sport i rekreacija / Na krilima odličnog prvog dijela upisani novi neočekivani bodovi – GRK Varaždin 1930-RK Poreč 26:29 (12:17)
2016-10-02_01h09_15

Novom fantastičnom predstavom Porečani su nanovo iznenadili svih, vjerojatno i sebe, i svrstili se u najveće kandidate za sam vrh ovogodišnjeg izdanja Premijer HMRL.

Filip Perić  je do treće minute tri puta zatresao Špikićevu mrežu pa je semafor pokazivao 0:3 prije nego li su se domaćini ni stigli snaći. Nisu Porečani više prednost ispuštali ni trenutka do kraja utakmice, a najbliže su Varaždinci stigli u 13. minuti kada je Huđ smanjio na 6:7.

Uslijedila su dva pogotka Kušana i još jedan Perića i za čas je 6:10. Do predaha povećali su gosti prednost na čak pet pogodaka, a u nastavku su bili dovoljno mirni i koncentrirani te zasluženo odnose bodove iz „baroknog grada“.

Najbolji kod domaćina bio je vratar Matija Špikić sa 12 obrana (29%), a kod gostiju je njegov kolega „pokupio lovorike“. Moreno Car upisao je čak 15 obrana (36%).