IMG_7372
30.04.2024. 08:49; ; Početna / Lifestyle / Zanimljivosti / Na Dalmation dance cup u izuzetno jakoj konkurenciji plesačice Studija za izvedbene umjetnosti ”MOT 08” ostvarile odlične rezultate!

Na Dalmatian dance cup-u, održanom proteklog vikenda u Splitu, plesačice Studija ”MOT 08”, predstavile su se s čak  19 raznolikih koreografija,  u različitim plesnim disciplinama i dobnim kategorijama. U žestokoj  konkurenciji, MOTine su osvojile čak 9 prvih, 5 drugih, 3 treća mjesta  te dva šesta mjesta.

Najmlađe i najslađe  MOTine  nikad ne odustaju! Upravo su se s  koreografijom “I wont give it up” u kategoriji Lyrical duo djeca  – Viktorija Strnad i Ria Babahmetović –  popele na pobjedničko postolje! Ani Helen Galić i Elena Krajcar osvojile su, pak, visoko drugo mjesto u kategoriji Show dance duo djeca.

Solistice ”MOT-a 08” ponovno su zasjale zlatnim sjajem! Prva su mjesta tako osvojile Lea Šabić u kategoriji Akro solo juniori s koreografijom “Everybody wants  to Rule the world”,   Nika Lončar s koreografijom “Goodbye”  u kategoriji Open solo juniori, te Petra Belević s koreografijom “The Grotto” u kategoriji Open solo Seniori.

Na pobjedničko postolje popele su se  i Ena Jerković, Nina Cerin i Petra Belević  zajedno osvojivši  prvo mjesto  u kategoriji  Open duo trio seniori s koreografijom “Maneator”

Srebrnim medaljama okitile su se  Ena Jerković s koreografijom “Lose control” u kategoriji Lyrical solo seniori, i duet blizanki Isabel i Helen Lovrić s koreografijom “The Light that never falls” u kategoriji  Lyrical duo djeca,

Sjajna treća mjesta u izrazito jakoj konkurenciji  osvojile su:  Nina Cerin  s koreografijom “Line thickness” u kategoriji Modern contemporary solo, Hana Dujmović s koreografijom”Dangerous” u kategoriji  Jazz dance juniori,  te  duo Fedre Slamar i Ene Ilijevski  s koreografijom “Dragon” u kategoriji Akro duo djeca,

Zapažena šesta mjesta u velikoj konkurenciji osvojile su Antonija Sudaš u kategoriji Modern Contemporary solo s koreografijom “Rosas” i Nika Jerković u kategoriji Modern Cintemporary juniori s koreografijom “Inertia”.

MOTine su i sa grupnim koreografijama briljirale i  ostvarile sjajne rezultate:

Prvo mjesto  u jakoj konkurenciji osvojile su skupina Divas  s koreografijom “Willy Wonka” u kategoriji Open formation djeca, skupina Angels s koreografijom “Visine” u kategoriji Lyrical Formation djeca, te skupina Infinity s koreografijom “One world”  u kategoriji  Show dance grupa Seniori.

Spoj grupa Angels i Infinity opet se pokazao dobitnim te su za koreografiju “Maybe you’ll see” osvojile prvo mjesto u kategoriji Modern Contemporary juniori.

Druga mjesta su osvojile skupina Angels u kategoriji jazz dance juniori s koreografijom “ Tough Lover”  i skupina Divas sa koreografijom Lift me up u kategoriji lyrical formation djeca.

U najbolje koreografije cijelog natjecanja, odnosno u Gala večer, plasirale su se četiri koreografije Studija za izvedbene umjetnosti MOT 08 : Trio Ene Jerković, Petre Belević i Nine Cerin; “Maneator”, “One world” skupine Infinity,  Willy wonka skupine Divas i  solo  Grotto Petre Belević.

Treće mjesto u Gala večeri osvojila je  skupina Divas u kategoriji  formacija djeca  te Petra Belević u kategoriji solo duo trio seniori.

Koreografije Studija za izvedbene umjetnosti potpisuju voditeljice Chiara Pisak, Hana Čekić i Nina Cerin.

Posebna zahvala članica i voditeljica Studija ide volonterki Mateji Pršurić, koja je kroz dvodnevno natjecanje  uz veselu atmosferu  djeci  bila od velike pomoći i  sjajna podrška.

Naravno, velika zahvala ide i Gradu Poreču koji godinama financijski pomaže rad  Udruge, ali i roditeljima koji su bili uz cijeli tim Studija tokom natjecanja, te svim donatorima koji su omogućili smanjenje troškova prijevoza na natjecanje: Eurosportring,  Cotton Club, Tissa d.o.o., DEMINOX d.o.o.,  Lego lim d.o.o.,   Studio Pero vl. Petar Mališa,  Tiskara Otis  d.o.o. , “Alfredo“   obrt za usluge građevinske mehanizacije vl.  Alfredo Rakovac,  Mendica obrt za ugostiteljstvo vl. Patricija Mendica,   „Portunić“   vl. Saša Jurković,  „AP sport“ vl. Anel Poropat,   Autocentar Poreč,  Marinela Dropulić Ružić, Vetrina d.o.o., ali i pekari Royal koja redovno zasladi svako natjecanje plesačicama sa doniranim slatkim pekarskim proizvodima.

No ni to nije sve!  Sjajne, maštovite i nagrađene koreografije Studija za izvedbene umjetnosti ”MOT 08” možete pogledati već danas, utorak 30. travnja i to na Trgu slobode!   Porečani, gosti, prijatelji, roditelji,  svi ste dobrodošli!