Momčadskim karakterom zakomplicirano finale OK Poreč-HAOK Mladost 3:1

13063283_848016548643243_6592134702000689225_o
21.04.2016. 00:42; ; Početna / Sport i rekreacija / Momčadskim karakterom zakomplicirano finale OK Poreč-HAOK Mladost 3:1

Pokazale su nevjerojatan karakter odbojkašice Poreča te se izvukle iz ekstremno teške situacije i na kraju slavile u današnjem finalnom srazu te seriju poravnale na 1:1 prije okršaja u Zagrebu ovog vikenda.

Mlako su ušle u utakmicu, nakon 5:5, Zagrepčanke su „pobjegle“ serijom 5:0 i to više nisu ispuštale do kraja seta kojeg su lako „uzele“. Nakon toga Porečanke igraju mnogo angažiranije i trezvenije, ali u drugom setu „ispuštaju“ prednost od 15:10. Poravnala je Mladost na 17:17, i od tada do kraja seta vodila se „rovovska“ bitka. Porečanke su na 24:23 propustile set loptu, ali onu na 25:24 nisu.

U treći set, nabijene psihološkom prednošću, Porečanke ulaze furiozno te na semaforu vrlo brzo „svijetli“ 6:0. Smanjuju Zagrepčanke to do 14:11, ali onda novom serijom od četiri poena, domaće set oslobađaju svake neizvjesnosti te prelaze u vodstvo od 2:1.

Posljednji set je također obilježio odličan ulazak domaćih odbojkašica koje su rano povele 5:1, nakon čega su takvu prednost držale sve dok gošće ne smanjuju do 14:13 s tri uzastopna poena. No, vrlo brzo Stojakovićeve djevojke povisuju na 18:14, a kada su „uporne“ gošće izborile 20:18, Porečanke novom serijom od tri poena dolaze na prag osvajanja seta. Smireno su privele set i utakmicu kraju za veliko slavlje.

Elvis Uravić, istrasport.eu

POREČ – SD Veli Jože
Gledatelja: 400
Suci: Bojan BRLAS i Ana STIPANIČEV (Rijeka)

ŽOK POREČ-HAOK MLADOST 3:1 (18:25, 26:24, 25:18, 25:20)

POREČ: Pahović 5, Sain (L), Zahirović, Novosel 4, Jozić 11, Račić 23, Jakšetić 6, Makovac, Renko Ilić 1, Rogović, Sliško, Ćorić 14.

MLADOST: Čulo, Perić 2, Cvetnić 3, Mlinar 19, Božičević (L), Lukić, Božić 12, Vrbanc 19, Jurišić 8, Strunjak, Vugec 5.

Napad poeni: Poreč 44 (Račić 22), Mladost 45 (Vrbanc 15). Blok poeni: Poreč 14 (Jurić 7), Mladost 10 (Božić 5). Servis poeni: Poreč 6 (Ćorić 2), Mladost 13 (Božić 4).