Laura Božić višebojska viceprvakinja Hrvatske

IMG_4461
21.04.2016. 08:47; ; Početna / Sport i rekreacija / Laura Božić višebojska viceprvakinja Hrvatske

U nedjelju 17.04.2016. u Areni Varaždin je održano 25. Višebojsko prvenstvo Hrvatske u ritmičkoj gimnastici u A programu. Natjecale su se 41 gimnastičarka iz 9 hrvatskih klubova u četiri dobne kategorije i to svaka sa četiri vježbe.

U kategoriji mlađih kadetkinja  medalje su osvojile: 1. Kala Krpan, 2. Marta Otročak, obje iz  Lede, Zagreb, dok je 3. osvojila Lara Domislović iz Vindije, Varaždin.

U kategoriji kadetkinja medalje su osvojile: 1. Tamara Artić, Vindija, Varaždin, 2. Inga Rukovanjski, Rondo, Osijek, te 3. Barbara Šelendić, Aura, Zagreb.

U kategoriji juniorki medalje su osvojile: 1. Sunčica Lozić, Marina Kaštela, 2. Tena Čondor, Zagreb iz Zagreba, te 3. Ema Kovačić, Vindija, Varaždin.

U kategriji seniorki medalje su osvojile: 1. Elena Milenković, Vindija Varaždin, 2. Laura Božić, Poreč iz Poreča, te 3. Petra Ribarić, Zagreb iz Zagreba.

Porečanka Laura Božić ujedno i hrvatska reprezentativka ponovo je potvrdila svoj status jedne od najboljih hrvatskih ritmičkih gimnastičarki koja je već 10 godina na postoljima svih državnih takmičenja. Laura svojim kontinuiranim radom postaje iz godine u godinu  bolja, trenira svakodnevno po tri sata sa svojim trenericama, a ove godine u veljači je nakon Grand prixa ostala 10 dana na pripremama u Moskvi gdje je trenirala sa vrhunskim ruskim trenerima i gimnastičarkama. Laurino vrijeme tek dolazi jer  joj je samo 16 godina i nadamo se da ćemo tek vidjeti njen maksimum. Već ovaj vikend Laura ide na natjecanje u Beograd, a zatim dva tijedna kasnije u Bratislavu.