Mladi rukometaši Poreča izborili završnicu Prvenstva Hrvatske

20210425_123101
25.04.2021. 19:12; ; Početna / Sport i rekreacija / Mladi rukometaši Poreča izborili završnicu Prvenstva Hrvatske

U posljednje dvije utakmice 1. HRL U17 ostvaren je stopostotan učinak te su se mladi rukometaši Poreča plasirali na završnicu Prvenstva Hrvatske sa četvrtog mjesta tablice Regije 1.

U prvom susretu dana igrači Matije Rađakovića snage su odmjerili s momčadi Karlovca koja je u Umag stigla kao drugoplasirana ekipa Regije 1. Krenulo je dosta izjednačeno s obje strane pa je tako u sedmoj minuti pogotkom Ariana Lugara bilo 3:3. No, tada kreće serija Karlovca i crna rupa Poreča te Karlovčani odlaze na 6:3. Poreč je bio bez gola punih šest minuta, a to prekida Petar Brkić u 14. minuti za 4:6. I ta se razlika između klubova uglavnom održavala sve do odlaska na odmor, uz pokoji gol više ili manje. Tako je na poluvremenu bilo 11:9 za Karlovac. Drugo poluvrijeme donijelo je promjenu u porečkoj igri, puno su sigurniji naši momci bili u napadu, a i obrana je izgledala čvršće. Sve to je omogućilo Poreču da u 35. minuti golom Luke Malinaricha poravna na 14:14, a zatim i prvi put povede 15:14 preko Gregori Cveka. Tu je krenula prava borba u kojoj smo imali priliku gledati sjajnu igru s obje strane. U zadnjih pet minuta ušli smo pri rezultatu 20:20, a dobrom taktikom Poreč nakon samo tri minute odlazi na +3 (24:21). Do kraja je Karlovac tek smanjio na minimalnih 23:24.

Kod Poreča najefikasniji bio je Arian Lugar s osam pogodaka, jedan manje dodao je Luka Malinarich, tri je upisao Petar Brkić, a po jedan su postigli Kristijan Popović, Valentino Korpar i Martin Sebastiano Boka.

U drugoj utakmici protiv Umaga Poreč je stigao do uvjerljivog slavlja iako na samom startu nije bilo tako. U početnim dijelovima utakmice Umag je imao vodstvo 5:2 i držao prednost sve do 18. minute susreta. Tada napokon preokreće Poreč i serijom 4-0 postavlja 9:7 s kojom se išlo na odmor. Nakon toga Umag se više nije uspio vratiti u igru, a prednost naše momčadi samo je rasla. U 40. minuti imali smo +7 (19:12). Po isteku 50. minute Poreč je slavio 24:19.

Poreč je do slavlja vodio Petar Brkić sa šest pogodaka, četiri su postigli Luka Malinarich i Martin Sebastiano Boka, tri je dodao Erik Toromanović, dva Teo Popovića ,a po jedan su imali Stefano Stjepić, Kristijan Popović, Gregori Cvek, Tin Kolar i Valentino Korpar.

Završnica U17 Prvenstva Hrvatske trebala bi se održati u Poreču od 9. do 13. svibnja 2021. u Žatici.