slika 2
07.04.2015. 13:15; ; Početna / Slider / Mladi nogometaši Novigrada i pulskog Uljanika osvojili su prva mjesta na prvom Uskršnjem turniru za mladež u Poreču

Mladi nogometaši Novigrada i pulskog Uljanika osvojili su prva mjesta u dvije kategorije na prvom Uskršnjem turniru za mladež u Poreču, a zanimljivo je da su u oba finala pobijedili vršnjake iz porečkog Jadrana, u oba navrata na penale. Porečani su se tako u dvije kategorije morali zadovoljiti tek neznatno manjim, ali svejedno iznimnim uspjehom osvojivši druga mjesta. Uspjehe istarskih momčadi upotpunila je Funtana čiji su mladi nogometaši osvojili treće mjesto u svojoj konkurenciji.

U konkurenciji do 15 godina u polufinalu je Jadran s uvjerljivih 5:1 pobijedio Funtanu, dok je Novigrad na penale savladao njemački Frohnauer. Penali su Novigrađanima bili naklonjeni i u finalu u kojem su nadvisili Porečane. U konkurenciji do 9 godina u polufinalu je Jadran s minimalnih 1:0 bilo bolji od varaždinske Slobode, dok je Uljanik čak pet golova utrpao odličnoj momčadi osječke nogometne škole Krpan Babić. U finalu penali su bili saveznici Puljanima koji su savladali Porečane.

U preostale dvije kategorije naslove su osvojili zagrebački Dinamo (U-13) i slovenski Dragomer (U-11). Od pojedinačnih nagrada mladim istarskim nogometašima pripalo je njih pet. Najbolji igrači su Burim Bilali iz Jadrana (U-15) i David Tomić iz Uljanika (U-9), najbolji strijelac je David Udovičić iz Jadrana (U-15) sa šest postignutih golova, a najbolji vratari Vid Milanović iz Novigrada (U-15) i Davide Tomičić iz Jadrana (U-9). Nogometni klub Jadran bio je odličan organizator prvog porečkog Uskršnjeg turnira na kojem se tri dana u Zelenoj laguni natjecalo 36 momčadi iz 20 klubova ili nogometnih škola Slovenije, Italije, Njemačke i Hrvatske.

Rezultati U-15, polufinale: Jadran (Poreč) – Funtana 5:1, Novigrad – Frohnauer (Njem) 2:1 (1:1); za 3. mjesto: Funtana – Frohnauer 2:1; finale: Jadran – Novigrad 4:5 (2:2).

Rezultati U-13, polufinale: Šijana – Dinamo (Zagreb) 0:6, Železničar Divača (Slo) – Ilirija Ljubljana (Slo) 7:6 (2:2); za 3. mjesto: Štinjan – Ilirija 1:2; finale: Dinamo – Železničar 2:0.

Rezultati U-11, polufinale: Krpan Babić (Osijek) – Dragomer 1:3 (2:2), No limit (Virovitica) – Utrine (Zagreb) 1:0; za 3. mjesto: Krpan Babić – Utrine 3:0; finale: No limit – Dragomer 3:4 (0:0).

Rezultati U-9, polufinale: Uljanik (Pula) – Krpan Babić (Osijek) 5:2, Jadran (Poreč) – Sloboda (Varaždin) 1:0; za 3. mjesto: Krpan Babić – Sloboda 2:0; finale: Jadran – Uljanik 4:5 (1:1).