Mladi nogometaši Jadrana na Memorijalu vukovarskih branitelja

mateja150423-2716
28.04.2015. 19:31; ; Početna / Sport i rekreacija / Mladi nogometaši Jadrana na Memorijalu vukovarskih branitelja

Od 23.-26. travnja u Vukovaru se održao tradicionalni nogometni turnir,  trinaesti Memorijal vukovarskih branitelja u čijoj organizaciji značajno sudjeluje i Hrvatski nogometni savez.

Čast sudjelovati je imao i NK Jadran – Poreč, koji je poveo 20 igrača u dobi od 12-14 godina uz pratnju trenera Danijela Jumića, Dalibora Šurana i Mateje Pančelat.

Po dolasku, u četvrtak 23.04.,  nogometaši  Jadrana obišli su mjesta vezana uz Domovinski rat, te položili vjenac na Memorijalnom groblju Vukovar. Mladi nogometaši Jadrana imali su priliku upoznati i gradonačelnika Vukovara, Ivana Penavu, koji im je osobno zaželio dobrodošlicu i dobar plasman na turniru.

NK Jadran – Poreč u prvoj utakmici skupine se susreo sa prvoligašem NK Zagreb, gdje su uzeli bod na rezultatu 0:0.
Drugu utakmicu su izgubili od GNK Dinamo rezultatom 6:0. Valja naglasiti da su prvi gol primili u posljednjoj minuti prvoga poluvremena.
Posljednju utakmicu su odigrali sa NK Široki Brijeg, izgubivši 3:0.

S obzirom da je većina ekipa prve lige, sa ogromnim iskustvima, možemo zaključiti da su se Jadranovci dobro nosili s protivnicima.