Mladi jedriličari Cliva nastupili na regati Sv.Dujma u Splitu

06.05.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Mladi jedriličari Cliva nastupili na regati Sv.Dujma u Splitu

Završila je druga u nizu izbornih regata u Splitu za klasu Optimist. Pod imenom zaštitnika grada Splita regata Sv.Dujma je pružila predivno jedrenje i nezvjesno nadmudrivanje na moru podno Sustipana. Maestral koji je već simbol ove regate nije iznevjerio ni ove godine iako nije razvijao uobičajene jačine za splitsko područje.

Od samog početka regate borba za vrh se vodila između čak pet natjecatelja pa su regate bile veoma zanimljive a natjecatelj JK Clivo Tin Gmitrović zauzeo je  treće mjesto s jednakim brojem bodova kao drugoplasirani (10) a samo bod više od pobjednika regate Svena Stevanovića (9) iz JK Maestral. Koliko je bilo neizvjesno govori i činjenica da je Sven Stevanović osigurao pobjedu u zadnjem plovu a prvih pet je završilo regatu u razmaku od 5 negativnih bodova.

Nina Škopac ponovno je pobjedila u kategoriji djevojčica do 12 godina i to s nevjerojatnih 50 bodova prednosti. Nina je odličnim jedrenjem drugog dana regate s 13. i 3. mjestom skočila na 16. mjesto ukupnog poretka i drugog u kategoriji djevojčica iza Karmen Perković iz JK Labud te osvojila jako važne bodove za kriterisku ljestvicu pred posljednju regatu u Puli (Memorijal Antolić-Česić).

Lucija Laković također iz JK Clivo je u drugom plovu dobila penal za pumpanje što ju je primoralo da do kraja regate pazi na suce koji su bili veoma "strogi" ali dosljedni. U otežanim uvjetima Lucija je uspijela sigurnim i mirnijim jedrenjem osvojiti 30. mjesto ukupno i također važne bodove za kriterisku ljestvicu.

Nakon deset dana u Splitu i dvije odjedrene regate natjecatelji JK Clivo zadovoljni su ostvarenim i s nestrpljenjem očekuju posljednju regatu sezone koja će se održati posljednjeg vikenda u Puli u organizaciji JK Uljanik-Plovidba, javljaju iz JK Clivo.