Košarka: Veterani KK Istra Poreč dva koraka do prstena!

06.05.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka: Veterani KK Istra Poreč dva koraka do prstena!

12. kolo veteranskog prvenstva Istre: ´´Istra´´ Poreč vs. ´´Pula 1981´´ Pula 71:70 (32:33). Kakvu su utakmicu sinoć igrali naši veterani – dramatičnu, punu preokreta, infarktnu, fantastičnu! – stoji na Facebook zidu KK Istra 🙂
U derbiju svih derbija veteranske lige protiv izvrsnih su pulskih rutinera osigurali tešku pobjedu, koja im je omogućila da do kraja prvenstva ovise sami o sebi i da s dvije pobjede donesu prvo klupsko zlato u povijesti!
A bilo je sve, samo ne lako. Početak utakmice donio je izmjene u vodstvima obje momčadi. Prvu veću razliku napravili su naši momci u 12. minuti kada su poveli s 8 poena razlike (26:18), ali se protivnik do poluvremena vrlo brzo vratio u utakmicu. Početak je drugog poluvremena pripao našim momcima koji rade izvrsnu seriju 10:2 i u 24. minuti imaju visokih +7. Međutim, tada počinje naš lošiji dio utakmice u kojem nervozom i lošijom obranom dopuštamo protivniku da se vrati u utakmicu, povede i u 37. minuti ima velikih +5 (65:60) i napad. I kada se sve činilo izgubljenim krenula je naša sjajan serija! Najprije je iskusni kapetan Avakumović pogodio skok šut s visokog posta u zadnjoj sekundi napada, potom je Gaćina skočio u napadu i osigurao ´´koš-faul´´, da bi potom s nekoliko slobodnih bacanja svježeg Alihodžića i umornog Benkovića došli protivniku na -1 35 sekundi prije kraja. Nakon posljednje obrane, ostalo nam je 12 sekundi za napad, Gaćina je jurnuo na protivnički koš i s nebeskim odrazom pucao preko trojice protivnika i promašio, ali je sjajno skočio naš krilni centar Mucić (do kraja je još 6 sekundi!), promašio prvi zicer, uzeo sljedeći skok i 3 sekunde prije kraja izborio dva slobodna bacanja. Klupa je rutinski uzela time out, a po povratku s istog, Mucić je zabio oba slobodna bacanja (kojih mnogi u dvorani nisu mogli gledati; a oni koji su ih gledali znaju da se lopta s prvog bacanja nije htjela spustiti u mrežicu!) za povijesnu pobjedu! Uz činjenicu da je naša prva linija (Gaćina, Benković, Mucić) igrala odlično i zabila 63 poena, valja napomenuti da je naša druga linija (Avakumović, Uljančić – odlično otvaranje utakmice, Krstić, Juričević i sjajni Alihodžić) igrala fenomenalnu obrambenu utakmicu, a da je i klupa (Barbić, Banko, Miljanović, Vukajlović, Sedmak, Radović plus stručni savjetnik Radolović) dala svoj velikih obol u pobjedi. Bravo, momci! Nemamo riječi koliko ste strašni. Jučerašnjom ste pobjedom ´´izbrusili dijamant za pobjednički prsten´´!