Sjajni AK Maximvs Poreč na 6 Fortresses Run u Balama

20190716_0037351
16.07.2019. 00:51; ; Početna / Sport i rekreacija / Sjajni AK Maximvs Poreč na 6 Fortresses Run u Balama

Atletski klub Maximvs iz Poreča ima sjajnu grupu seniora i seniorki, te predvodnike koji dominiraju na rekreativnim utrkama i koji se često penju na postolja. Povodom Bale/Valle outdoor festivala, SD Trickeri organizirali su utrku pod nazivom 6 Fortresses Run. Startalo se iz kampa Kolone u subotu 13.srpnja s početkom u 20:00 sati. Dužina trail staze iznosila je 7,5km sa otprilike 95m nadmorske visine i obilazila je 6 povijesnih utvrda zbog kojih je i sama utrka dobila ime.

Prekrasnom trail stazom okruženom morem i idiličnim livadama, trčalo je oko 150 trkačica i trkača. Pobjednik utrke u muškoj konkurenciji bio je član i trener AK Maximvs-a Matija Lisec iz Poreča sa vremenom 27:07. Ivan Diklić iz Kaštelira, također član AK Maximvs, sa vremenom 28:11 zauzeo je treće mjesto.

Maximvsi su sljedeći dan, u nedjelju 14. srpnja ponovo sudjelovali u velikom broju na utrci koja je održana u Pilatima, pokraj Karojbe. U ženskoj konkurenciji su sva tri mjesta osvojile članice Maximvs-a. Prvo mjesto pripalo je Suzani Laković, drugo Mateji Pančelat, dok je treće osvojila Daria Škrinjar. Prvo mjesto u seniorima je ponovo osvojio Matija Lisec.