ČLanica KDPSR Poreč, Anja Trišić, druga na maratonu Svjetskog kupa u Šapcu

05.08.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / ČLanica KDPSR Poreč, Anja Trišić, druga na maratonu Svjetskog kupa u Šapcu

U akvatoriju rijeke Save između srijemskog sela Jarak i gradske plaže u Šapcu, na udaljenosti od 18,7 km po relativno promjenjljivom vremenu održana je utrka Svjetskog kupa. Uz učešće 36 takmičara iz 17 zemalja od natjecatelja iz Hrvatske nastupili su Anja Trišić (KDPSR Poreč) i Ivana Šitić (Grdelin Split).
Slovenac Rok Kerin obranio je prošlogodišnje prvo mjesto, dok je u ženskoj konkurenciji slavila Nika Kozamernik iz Slovenije.
Kerin je 19 kilometara preplivao za dva sata, 44 minuta i 33 sekunde, što je za šest minuta brže nego prošle godine. Nika Kozamernik je stazu prošla za dva sata, 57 minuta i 27 sekundi.
U muškoj konkurenciji drugo mjesto zauzeo je australijski plivač Ky Hurst sa vremenom 2:44,52, a treći je bio Andrea Volpini iz Italije sa 2:44,58.
U konkurenciji plivačica drugo mesto je zauzela naša predstavnica Anja Trišić sa 3:01,15, dok je Ivana Šitić zauzela peto mjesto sa rezultatom 3:08,13, javlja Hrvatski savez daljinskog plivanja.