Košarka: ‘Istra” Poreč vs. ”Šanac” Karlovac 46:80 (20:42)

18.11.2013. 13:38; ; Početna / Slider / Košarka: ‘Istra” Poreč vs. ”Šanac” Karlovac 46:80 (20:42)
7693_549189285163380_2109890087_n

Seniori dobili mnogo, zaslužili više od rezultata! 5. kolo muške seniorske A2 lige zapad 2013/2014: ”Istra” Poreč vs. ”Šanac” Karlovac 46:80 (20:42). Naša je prva momčad sinoć igrala crno-bijelu utakmicu, vrlo dobru u napadu, vrlo lošu u obrani. S obzirom da je u zadnjih mjesec dana naša prva momčad ”ispucala sve pehove za sljedećih 10 sezona” (ozljede Bezmalinovića, Licula i Ivanišević Sotošeka, bolesti Elbla, Erlića, Kraljevića, Grbavca, Nadarevića, Uljančića i Pačarića, neodgodive poslovne obveze Velenika i Regića), što joj je strašno poremetilo ritam treninga i rada (pa su na treninzima praktički bili samo Zorić, Živković i Behlulović!), još uvijek ne možemo očekivati više protiv kvalitetnih protivnika poput košarkaša iz Karlovca. I sinoć je naša momčad igrala bez dvojice ponajboljih igrača, kapetana Bezmalinovića i dokapetana Erlića, u prvih se 7-8 minuta tražila (gubila 2:14), pogotovo u obrani, da bi do 14. minute proigrala i došla na zasluženih -4 (12:16). Dobra igra u napadu je nastavljena, ali nas sportska sreća nije mazila; previše je otvorenih šuteva (trica 0/13) i zicera iscurilo s obruča da bismo zadržali priključak s protivnikom, koji zbog naših početničkih grešaka u obrani, odlazi na odmor s previsokih i nerazmjernih +22. U drugom je dijelu naš trener dao šansu našim talentiranim mladim igračima, petorka na terenu (Zorić 17, Nadarević 16, Grbavac 17, Pačarić 16, Živković 18) imala je nevjerojatni prosjek od 16,8 godina (!), koji su, uz pomoć ”iskusnih” Ivanišević Sotošeka (18) i Licula, odličnom igrom u napadu i malo boljom igrom u obrani stigli do -17 u 33. minuti (44:61), ali više od toga nisu mogli. Međutim, pljesak mnogobrojne publike na kraju utakmice govori nam o pozitivnom dojmu kojeg su naši golobradi mladići ostavili bez obzira na rezultat! Čestitamo momcima iz Karlovca na zasluženoj pobjedi.

Iz utakmice valja izdvojiti odlično vođenje igre našeg mladog playmakera Denija Zorića, veliku borbenost Borne Živkovića uz nekoliko vrlo atraktivnih prodora, vrlo dobru igru Edisa Behlulovića, solidnu igru u obrani Frana Ivaniševića Sotošeka, solidnu utakmicu u napadu Roberta Licula i Vicencija Grbavca, povratničke minute u sastav Martina Velenika, prve službene poene u klupskom dresu Kristijana Kraljevića i prve drugoligaške koševe u životu naših mladih juniora Filipa Pačarića i Massima Nadarevića! Momci, čekamo da se kompletirate na treninzima, kako bi kvaliteta igre, pogotovo obrane, mogla biti viša. Bravo našim mladim igračima, prije svih 16-godišnjacima Pačariću i Nadareviću, koji su sinoć izvrsno iskoristili svojih 20-ak A2 minuta; isto ih mora potaknuti na još jači rad na treninzima i snažniju posvećenost košarci! Bravo svima! Danak neiskustva plaćate možda i previsokim porazima, ali samo tako možemo do željenih ciljeva. Naše ”mlade” minute najveća su pobjeda današnje utakmice. Sljedeće ćemo godine u ovo vrijeme biti godinu dana bolji! Košarkaški klub Istra Poreč.