Košarka A2 liga: Ghia Staff – Istra Poreč 64:54

28.10.2013. 08:15; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka A2 liga: Ghia Staff – Istra Poreč 64:54

U drugom istarskom derbiju drugog kola A2 lige košarkaša između pazinskog Ghia Stafta i porečke Istre nakon poprilično neizvjesnog susreta, do pobjede i prvih ovosezonskih bodova došli su domaćini. Iako se možda očekivala lakša pobjeda Pazinjana, pokazali su i gosti čvrst karakter te su cijelu utakmicu bili u igri i držali priključak. Na kraju, presudila je duža domaća klupa te nedovoljno iskustvo porečke momčadi.

Sam početak izgledao je obostrano dosta blijedo. Nakon što je postignut po koš sa svake strane (2:2) punih je tri minute trebalo čekati do nove promjene rezultata. Povezali su tada dva uspješna napada Pazinjani i malo se odvojili. No, previše je u subotu bilo nedorečenosti u njihovoj igri, pa su to bez problema ulovili gosti. Prva se četvrtina igrala praktički bez ozbiljnijih obrana, ali ni napadi nisu funkcionirali te je završila s relativno malim brojem koševa u korist domaćina (14:8).  Početkom druge četvrtine Grbavac je najavio svoju veliku ulogu u utakmici. “Stavio” je tricu i prepolovio zaostatak svoje momčadi (14:11). Nešto kasnije došlo je do “egala” nakon što je Bezmalinović iskoristio slobodna bacanja (18:18). Rotirali su i tražili najbolje rešenje s domaće klupe i konačno je pogođena prava petorka dvije minute prije velikog odmora kada je Gržinić počeo, a Jurić završio seriju 8:0 za isto toliku prednost pred treću dionicu (28:20).

Treću su četvrtinu Pazinjani odigrali puno bolje te su agresivnijom i bržom igrom došli do dvoznamenkaste prednosti (44:30). No, Porečani se nisu predavali. uporno su i u zadnjoj dionici susreta tjerali svoju igru na koju su nasjeli domaći košarkaši. Zonskom obranom čuvali su koš, a koševima Grbavca i Bezmalinovića ponovno su došli ispod deset zaostatka (44:37). Podigli su kasnije Đerman i Gržinić ponovno razliku koja se neko vrijeme držala oko deset koševa, ali bez neizvjesnosti se nije moglo. Dvije minute prije kraja Erlić tricom smanjuje na 56:50. S istim se rezultatom ušlo i u zadnju minutu gdje je stvari usvoje ruke preuzeo spomenuti najraspoloženiji pazinski dvojac Gržinić (12) – Đerman (20) koji su riješili pitanje pobjednika.

Utakmica 2. kola A2. lige košarkaša – zapad: Ghia staff -Istra Poreč 64:54 (14:8,14:12,16:10,20:24).
Dvorana Pazinskog kolegija Gledatelja 150.

Suci: Pavlovlć (Rijeka), Koraca (Poreč);

GHIA STAFF: Turčinović 6, A. Ćus 7, P. Ćus 9, Miletić 2, Krnjus 2, Daus, Jurić 6, Opašić, Perić, Gržinić 12, Đerman 20.

ISTRA POREČ: Bezmalinović 10, Grbavac 18, Erlić 8, Pačarić, Zorić 12, Behlulović, Živković 6, Kraljević, Velenik, Uljančić.

Trice: Ghia staff 2 (P. Ćus), Istra Poreč 6 (Grbavac 4, Erlić 2)