Koršarka: KK " Poreč " – KK " Škrljevo " : 77 : 56 / porečani zabili 13 trica

07.12.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Koršarka: KK " Poreč " – KK " Škrljevo " : 77 : 56 / porečani zabili 13 trica

Loš napadački ulaz u utakmicu dozvolio je domaćinima prednost od 8:2 u ´5, kada trener Majer poziva time out i izmjenama pokušava povećati koncentraciju u napadu. Naime u uvodnih par minuta Škrljevo je promašivalo zicere i slobodna bacanja, koje su domaćini preko Lešića, Puha i Bezmalinovića kažnjavali i završili prvu četvrinu sa prednošću od čak 15:6. U drugoj četvrtini Škrljevo pritišće i konačno poentira u napadima, međutim Poreč postiže par koševa sa istekom napada i sa par trica ne dopušta preokret, te se na poluvrijeme odlazi sa 35:25. U međuvremenu je škrljevska klupa dobila tehničku, a začinjena je još jednom na kraju poluvremena, pa je treća četvrtina započela bacanjima domaćina i njihovom loptom, preko koje su ekspresno pobjegli na +15 u ´22.
Treća četvrtina je identična drugoj u kojoj se igra koš na koš, dionica u kojoj gosti nisu uspjeli smanjiti zaostatak, pa završava i istim rezulatom 20:19, te se pokazao kao koban loš ulaz u utakmicu i početna prednost porečana.
Ipak početkom zadnje dionice Škrljevo koševima Dragojevića, Radana i Ščekića spušta razliku na samo -7 (54:47 u ´33) međutim odlični domaćini u samo dvije minute sa tri trice uzastopno vraćaju prednost na + 14 (63:49) u ´35.
Do kraja utakmice se igra miroljubivo sa minutažom za sve igrače, te je ostalo samo čestitati porečanima na zasluženoj pobjedi. Treba istaknuti odličnu šutersku večer Poreča kod kojih je osam igrača postiglo ukupno 13 trica, dobra kolektivna igra i opasanost sa svih strana, dok se nama osvetio loš ulazak u utakmicu i stizanje prednosti domaćina koji su predvođeni kapetanom Bezmalinovićem ipak preiskusna ekipa da bi takvu prednost ispustili.

POREČ: Bezmalinović 14, Gaćina 11, Kljajić, Paris 6, Rossa 2, Lubenjak, Vlizlo 8, Gligorović 12, Kalac, Novačić, Lešić 11, Puh 12.
ŠKRLJEVO: Tomić, A.Dadić, Ažić 4, Černeka 4, Šarčević 8, Barčić, Cupać, Dragojević 14, Radan 14, Ščekić 9, D.Dadić 3.