Parenzana 2024-s

Košarka

20.03.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

Posljednje, deseto kolo županijskog prvenstva za juniore prošlo je očekivano jer su se sastale vodeće momčadi s onima iz «donjeg doma». Tako je u Poreču pobijedila Pula Unlimited, u Novigradu je uvjerljiv bio Puris, dok je Stoja u Pazinu bila bolja od Klasičara.

Poreč je ugostio prvoplasiranu Pulu Unlimited. U prvoj četvrtini gosti dolaze do prednosti od 9 koševa i vode 24:13 a u drugoj se igra prilično izjednačeno tako da na poluvremenu gosti imaju vodstvo od 41:33. Gostujuća momčad i u drugom poluvremenu igra dosta opušteno a i s takvom igrom još povećavaju svoje vodstvo pa na kraju pobjeđuju s 83:60. Po završetku utakmice juniori Pule Unlimited primili su pehar i medalje za osvojeno prvo mjesto u prvenstvu koje im je podijelio član Upravnog odbora KSIŽ gosp. Nenad Ferenčić.

Novigrad je kod kuće dočekao drugu momčad prvenstva, pazinski Puris i doživio pravu katastrofu. Zbog neigranja nekih bolesnih i ozlijeđenih igrača Novigrad je susret odigrao s pet igrača a gosti su to iskoristili i napunili koš domaćina do vrha. Od samog početka gosti igraju brzo i vrlo efikasno pa nakon vodstva od 43:13 nakon prve četvrtine do poluvremena svoje vodstvo povećavaju na 82:26. Niti nakon odmora gosti ne posustaju pa jednako dobrom igrom nakon treće četvrtine obilno premašuju «stotku» i vode sa 128:38. U zadnjoj četvrtini obrane su u drugom planu (postignuto 66 koševa) pa najviše posla ima zapisničar koji mora iskoristiti još jedan zapisnik kako bi upisao sve koševe. Na kraju su gosti postigli pobjedu od čak 170:62. Najbolji su kod odličnih gostiju bili Miletić s 51, Sirotić i Velenderić sa po 26, Dagostin s 22 te Fonović s 19 i T. Zgrablić sa 16 koševa, dok su kod domaćih najviše postigli Mofardin 18, Erlić 17, P. Brusić 15 i Šuran 11 koševa. Nakon utakmice je član Upravnog odbora KSIŽ Zvonimir Kulišić podijelio pehar i medalje igračima Purisa za osvojeno drugo mjesto u prvenstvu. Pehar je dobio i najbolji igrač Purisa Vanja Miletić koji je postigao najviše pogodaka u prvenstvu, ukupno 307.

Posljednja utakmica županijskog prvenstva za juniore odigrana je u Pazinu a sastali su se Klasičar i Stoja. Posljednji Klasičar igra ravnopravno s trećom Stojom u prvom poluvremenu pa gosti imaju minimalno vodstvo od 33:32. Nakon odmora, treću četvrtinu  gostujući igrači igraju bolje pa podižu prednost na 14 koševa. Zadnja četvrtina je izjednačena tako da gosti zadržavaju istu prednost i na kraju utakmice koju pobjeđuju sa 77:63.

Nakon završenog prvenstva Pula Unlimited je prva ispred Purisa a na trećem mjestu je Stoja. Četvrti je Novigrad ispred Poreča a posljednji je Klasičar.