Košarka

23.01.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

Ovoga vikenda je nastavljeno županijsko prvenstvo juniora a odigrane su utakmice trećeg kola.

Poreč je kod kuće igrao s Klasičarom. Prva četvrtina je odigrana izjednačeno s dosta izmjena u vodstvu a na kraju domaćini imaju minimalno vodstvo od 17:16. I druga četvrtina ne donosi puno promjena ali do poluvremena domaći igrači dolaze do vodstva od 6 koševa, 33:27. Nakon odmora gostujuća momčad počinje igrati bolje i dostiže vodstvo domaćina pa je na kraju treće četvrtine rezultat izjednačen 45:45. Odlučujuću zadnju četvrtinu domaćini igraju nešto bolje a gosti puno promašuju pa Poreč čuva vodstvo od 5-6 koševa i na kraju dolazi do pobjede od 64:57.

Novigrad je kod kuće dočekao pulsku Stoju. Viši i jači gosti počinju bolje a domaćini su ravnopravni do polovine četvrtine. Nakon toga gosti počinju igrati agresivnije po čitavom terenu što ne odgovara domaćinima koji ulaze u seriju izgubljenih lopti što gosti koriste i lako dolaze do pogodaka te dolaze do vodstva 24:15. Drugu četvrtinu igrači Stoje igraju jednako agresivno i dovode domaćine do još više pogrešnih dodavanja i izgubljenih lopti (30 u prvom poluvremenu) a kao plod takve igre je i visoko vodstvo Stoje na poluvremenu od 59:31. Treću četvrtinu gosti igraju nešto opuštenije a domaćini smanjuju broj pogrešaka pa se igra dosta izjednačeno uz laganu prednost gostiju. Zadnju četvrtinu Stoja ponovno igra nešto agresivnije na što Novigrad nema odgovara pa gosti još povećavaju ionako veliku prednost. Novigrađani u cijeloj utakmici imaju čak 48 izgubljenih lopti a s takvom igrom se ne može nešto bolje postići pa  na kraju Stoja zasluženo dolazi do uvjerljive pobjede od 116:61. Kod odličnih gostiju čak osmorica igrača su postigli dvoznamenkasti broj koševa a najbolji su bili visoki Ivis s 25 i Premasunac sa 17 te Čakarić sa 16 koševa, dok je kod Novigrada najviše postigao Omerbašić, 15 koševa.

U Pazinu je odigran derbi kola a sastale su se još neporažene momčadi, domaća Istraplastika i Pula Unlimited. Susret je započeo izjednačeno a malu prednost do kraja prve četvrtine ostvaruju domaćini koji vode 19:17. Drugu četvrtinu domaćini igraju odlično pa povećavaju svoje vodstvo koje na poluvremenu iznosi 49:35. Odmor je više koristio pulskoj momčadi čiji igrači igraju bolje pa u trećem periodu igre smanjuju vodstvo domaćih za 7 koševa na 58:51. Da ne dođe do potpunog preokreta ne dozvoljavaju igrači Istraplastike koji su ponovno bolji u zadnjem dijelu igre i sigurnom igrom privode utakmicu kraju te pobjeđuju rezultatom 81:68 pa tako i dalje ostaju jedina neporažena momčad.

Nakon tri odigrana kola u vodstvu je Istraplastika iz Pazina ispred pulskih momčadi Pula Unlimited i Stoja a slijede Novigrad i Poreč s po jednom pobjedom i na začelju Klasičar bez pobjede.

Četvrto kolo je na rasporedu idućeg vikenda a derbi je u Puli gdje se sastaju Pula Unlimited i Stoja, dok se u Pazinu igraju dva susreta i to između Klasičara i Novigrada te Istraplastike i Poreča.