Košarka

12.12.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

Započelo je županijsko prvenstvo juniora a u prvom kolu su se u Novigradu sastale susjedne momčadi Novigrad i Poreč.

Nakon dvije pobjede Novigrada u pripremnom razdoblju nad istim protivnikom domaćini opuštenije ulaze u susret pa se igra izjednačeno veći dio prve četvrtine. Tek pred kraj domaćini počinju igrati čvršće u obrani a s par brzih napada dolaze do prednosti od 22:15 na kraju četvrtine. I u drugoj četvrtini su domaćini bolja momčad pa još povećavaju svoje vodstvo za 7 koševa tako da na poluvremenu Novigrad vodi s 41:27. Niti u trećoj četvrtini se odnos snaga ne mijenja, a domaćini igraju sve sigurnije i efikasnije pa završavaju četvrtinu s vodstvom od 67:42. I dalje boljom igrom domaćini sredinom zadnje četvrtine dolaze do 30 koševa prednosti pa trener domaće momčadi izvodi glavne igrače iz igre a priliku dobivaju igrači koji su manje igrali pa se do kraja utakmice igra izjednačeno a gosti ne uspijevaju smanjiti prednost domaćina te tako Novigrad zasluženo pobjeđuje rezultatom 96:64. Kod raspoloženih igrača Novigrada petorica su imala dvoznamenkasti učinak a najbolji je bio Stojanović s 24 koša i 12 skokova, Omerbašić s 22, Banko s 13 koševa i 15 skokova, te Mogorović s 12 i Melon s 10 koševa, dok su kod skromnih igrača Poreča nešto bolji bili Radolović sa 17 i Topani s 15 koševa.

U Pazinu je Istraplastika pobijedila pulsku Stoju a Klasičar i Pula Unlimited svoj susret igraju 12. prosinca.

Drugo kolo je na rasporedu idućeg vikenda a u Puli je dvostruki program a sastaju se Pula Unlimited i Novigrad te Stoja i Poreč, dok je u Pazinu gradski derbi između Klasičara i Istraplastike.

Novigrad, dvorana OŠ Rivarela, gledatelja 20, suci: D. Hadžić (Pula), T. Blaško (Buje)

Novigrad – Poreč 96:64 (22:15; 19:12; 26:15; 29:22)

Novigrad: Melon 10, Krnić, Erlić 7, Stojanović 24, Stanivuković, Šuran 2, P. Brusić 6, Omerbašić 22, Mogorović 12, Ikač, F. Brusić, Banko 13

trener: Z. Kulišić

Poreč: Vukovac 7, Topani 15, Kljaić 6, Zirdum 6, Radolović 17, Cvijić, Andonović 2, Malnar 4, Čabraja 5, Aleksić 2

trener: Z. Marčinko

slobodna bacanja: Novigrad 18 – 27, Poreč 14 – 30; tri poena: Novigrad 4 (Omerbašić, Melon, Erlić, Mogorović); osobne pogreške: Novigrad 27, Poreč 20; pet osobnih: Šuran (Novigrad), Zirdum (Poreč)