Booktiga 2024

Košarka

25.04.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

Igrane su utakmice prvenstva juniora, kadeta i predkadeta.

Porečki juniori su u nedjelju gostovali u Udinama a kadeti su svoje utakmice odigrali tako da nisu igrali prvenstvene utakmice.

Novigradski kadeti su odigrali zadnju utakmicu prvenstva a u svojoj dvorani su dočekali najbolju momčad lige, još neporažene košarkaše pulske Stoje. Niti nakon ove utakmice Stoja nije okusila poraz. Domaćini počinju utakmicu tricom Melona a gosti odmah uzvraćaju također tricom. Nakon toga gosti igraju bolje pa dolaze do vodstva koje nakon prve četvrtine iznosi 25:17. Drugu četvrtinu gosti igraju još bolje pa čvrstom obranom prisiljavaju domaće na puno pogrešaka a sami igraju vrlo precizno i efikasno tako da već na poluvremenu imaju solidno vodstvo od 58:32. Treću četvrtinu gostujući igrači igraju jednako dobro kao i drugu pa još povećavaju ionako visoko vodstvo. Svi igrači Stoje su vrlo razigrani dok kod domaćina jedini odlično igra kapetan Stojanović i donekle Ikač. Nakon visokog vodstva svoje momčadi, zadnja četvrtina je prilika treneru gostiju da u igru pošalje i neke igrače koji manje igraju pa se taj dio utakmice igra potpuno izjednačeno ali visoka pobjeda Stoje ne dolazi u pitanje. Prvaci su prikazali odličnu igru i iz Novigrada odlaze s uvjerljivom pobjedom od 120:73. U odličnoj momčadi Stoje najviše su postigli Premasunac 30, Čelović 26, Jovanović 20 i Tumpić 17 koševa dok su kod Novigrada najbolji bili Stojanović s 33 koša i 16 skokova te Ikač s 15 koševa.

Kadeti Olive iz Vodnjana su odigrali dvije utakmice kod kuće a po jednom su pobijedili i izgubili. Prvu utakmicu su odigrali s pazinskim Klasičarom. Bolji su u prvoj četvrtini gostujući igrači koji dolaze do 10 koševa prednosti. Domaćini se bolje snalaze u drugoj četvrtini i sad oni dobivaju četvrtinu s 10 koševa prednosti te sustižu vodstvo gostiju pa se na poluvrijeme odlazi s neriješenim rezultatom 27:27. I u nastavku utakmice domaćini zadržavaju ritam pa nakon treće četvrtine imaju vodstvo od 4 koša. Zadnja četvrtina se igra izjednačeno a gosti se uspijevaju približiti na minimalni zaostatak. Neizvjesnost traje do samog završetka utakmice kad domaćini ipak uspijevaju sačuvati minimalno vodstvo te pobjeđuju s 59:58 i tako momčad koja je dugo bila bez pobjede u zadnjim kolima dolazi do svoje četvrte pobjede.

Drugu utakmicu je Oliva igrala s drugom pazinskom momčadi Istraplastikom, inače drugoplasiranom momčadi prvenstva. Gosti bolje započinju susret ali ne igraju onako kako znaju no ipak imaju vodstvo. I u drugoj četvrtini su bolji gosti ali i dalje nisu jako precizni pa ne dolaze do značajnijeg vodstva te na poluvremenu vode s 34:23. Nakon odmora domaćini igraju bolje pa smanjuju razliku na samo 5 koševa i nadaju se preokretu u zadnjoj četvrtini. To se ne događa jer gosti ipak s više iskustva igraju bolje te na kraju pobjeđuju sa 68:56.

Prvenstvo kadeta je završeno a imaju se odigrati još tri zaostale utakmice koje nemaju utjecaj na konačni poredak. Prvak ove godine je uvjerljivo najbolja momčad lige, pulska Stoja bez poraza ispred Istraplastike koja je izgubila samo od prvaka. Iznenađujuće treće mjesto je osvojila nova momčad u ligi Pula 1981. Četiri podjednake momčadi su se borile za sredinu tablice a najviše razloga za slavlje ima momčad Klasičara na četvrtom mjestu ispred Tinjana, Novigrada i Poreča na sedmom mjestu. Na začelju su vodnjanska Oliva i dvije momčadi koje su igrale s mlađim igračima Rovinj i Stoja II.

Najuspješniji strijelac lige je igrač Novigrada Alen Stojanović s ukupno 566 postignutih koševa ispred Radolovića iz Poreča s 351 košem.

Novigradski juniori su kao i kadeti igrali kod kuće sa Stojom a i prošli su vrlo slično. Domaćini započinju tricom Stojanovića a gosti odgovaraju s par koševa i dolaze do vodstva. Igrači domaćina se ne predaju već vrlo borbenom igrom prelaze u vodstvo koje nakon prve četvrtine iznosi 23:19. Drugu četvrtinu gosti igraju agresivnije i pomalo sustižu domaćina koji sve više griješi. Do kraja ovog dijela igre gosti su bolja momčad na terenu tako da na poluvremenu Stoja ima prednost od 50:44. Treću četvrtinu visoki i snažniji gosti igraju fantastično. Vrlo agresivnom obranom tjeraju domaćine na bezbroj grešaka a nakon toga vrlo brzo i učinkovito dolaze do pogodaka pa samo u ovoj četvrtini postižu čak 42 koša za razliku od domaćih 19 te ukupnu prednost dovode do 92:63. Završna četvrtina nakon ovakve prednosti gostiju se igra bez velikih obrana pa u ovom dijelu utakmice gledamo čak 60 koševa obje momčadi, domaćini su nešto uspješniji u tome ali ukupna pobjeda pripada Stoji koja na kraju ima visoku pobjedu od 120:95. Kod pobjednika je nezadrživ bio Minić sa 45 koševa te uz njega odlični Ivković s 19, Ivis sa 17 i Premasunac s 13 koševa, a kod Novigrada najbolje su odigrali kapetan Stojnić s 38 koševa, 18 skokova i 14 asistencija te Stojanović s 33 koša i 17 skokova a solidan je bio Ikač s 11 koševa.

Juniori Stoje su u toku tjedna odigrali još jednu utakmicu i to u Pazinu s Klasičarom. Od samog početka pulski igrači igraju bolje i efikasnije pa dolaze do vodstva u prvoj četvrtini od 27:14. Druga četvrtina je još poraznija za domaći sastav koji uspijeva postići samo 6 pogodaka dok su gostujući igrači vrlo raspoloženi i precizni pa na poluvremenu Stoja već ima veliko vodstvo od 64:20. Jednakom igrom gostujuća momčad nastavlja i nakon velikog odmora pa još za 14 koševa povećavaju ionako visoko vodstvo a prava katastrofa domaćina stiže u zadnjoj četvrtini kada postižu samo 7 koševa dok gosti jednako dobrom igrom pune koš domaćina i na kraju dobivaju susret sa 127:41.

Kod juniora je u vodstvu momčad Istre iz Pule ispred Stoje i Istraplastike iz Pazina. Dalje slijede Novigrad, Klasičar i Pula 1981 dok je na začelju Poreč. Prvenstvo se nastavlja za 14 dana zbog prvomajskih praznika a u Novigradu gostuje Poreč.

Predkadeti igraju svoje prvenstvo turnirski a domaćin prvog turnira je bila Pula 1981 a odigran je u Puli. Domaćini su pobijedili Istraplastiku s 53:41 a izgubili su od Stoje sa 87:32. Stoja je pobijedila i Tinjana uvjerljivo sa 103:37 a Tinjan je bio bolji od Istraplastike sa 53:37.