KOŠARKA

23.03.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / KOŠARKA

U županijskom prvenstvu kadeta igraju se zaostale utakmice a juniori nastavljaju svoje takmičenje.

Novigradski kadeti su u subotu odigrali zaostalu utakmicu kod kuće s drugoplasiranom Istraplastikom. Viši i jači igrači iz Pazina počinju susret agresivnom obranom i ne dozvoljavaju domaćinima da se razigraju pa takvom igrom dolaze do vodstva u prvoj četvrtini od 31:14. Drugu četvrtinu gostujući igrači igraju slično kao i prvu i ne daju domaćinima da dođu u povoljne prilike za postizanje koševa pa još povećavaju svoje vodstvo koje na poluvremenu iznosi visokih 60:27. Treći dio igre Novigrad igra nešto bolje ali i taj dio gosti dobivaju sa 6 koševa prednosti. Zadnja četvrtina se igra u revijalnom tonu a prednjače gosti koji lagano dolaze do čistih šutova koje pogađaju dok su domaćini nemoćni i samo čekaju kraj utakmice i svojih muka. Na kraju odlična momčad Istraplastike pobjeđuje više nego uvjerljivo s visokih 129:73 i tako osigurava drugo mjesto u prvenstvu iza Stoje iz Pule, dok igračima Novigrada predstoji još jedna zaostala utakmica upravo s momčadi Stoje u kojoj se može očekivati sličan rezultat jer su Puljani još bolja momčad. Kod pobjednika su svi igrači bili raspoloženi za igru a najviše su postigli Despot 35, Sirotić 32, Belac 24, Ćus 11 i Velenderić 10 koševa dok su kod skromnih Novigrađana najviše pokazali Stojanović s 25, Erlić s 22 i Mato Kljajić s 15 koševa.

U Puli je odigrana druga kadetska utakmica a sastale su se momčadi Stoje II i Tinjana. Domaćini igraju ovo takmičenje s mlađim igračima a to odlično koriste gosti koji u prvoj četvrtini igraju bolje i dolaze do vodstva od 26:11. Druga četvrtina se igra potpuno izjednačeno i završava 15:15 pa na poluvremenu gosti imaju vodstvo iz prve četvrtine. Domaći igrači konačno počinju igrati bolje u trećoj četvrtini koju dobivaju i smanjuju prednost gostiju za šest koševa i nadaju se preokretu u zadnjoj četvrtini. No u toj zadnjoj četvrtini iskusniji gosti ne dozvoljavaju nikakvo iznenađenje već sigurnom igrom kontroliraju rezultat i na kraju zasluženo pobjeđuju s 86:75. Ovom pobjedom Tinjan se izjednačio s Novigradom, Porečom i Klasičarom u sredini tablice a preostale utakmice će odrediti konačni poredak. Za sada je sigurno da je Stoja prva ispred Istraplastike i Pule 1981 dok su na začelju ljestvice Stoja II, Rovinj i Oliva.

Juniori Poreča su gostovali u Puli kod Istre Pule 1981 gdje su doživjeli vrlo uvjerljiv poraz. Domaćini bolje započinju susret i nakon prve četvrtine imaju vodstvo od 29:16. Drugu četvrtinu domaćini igraju odlično, brzo i efikasno ne dozvoljavajući gostima da se razigraju pa na poluvremenu imaju uvjerljivo vodstvo od 66:30. Iako imaju visoko vodstvo domaćini ne smanjuju ritam igre pa u trećoj četvrtini igraju jednako dobro i dozvoljavaju gostima da postignu samo 6 koševa. I zadnja četvrtina pripada raspoloženim domaćinima koji još povećavaju ionako visoko vodstvo te na kraju vrlo uvjerljivo pobjeđuju s visokom razlikom 122:48.

Juniori Novigrada su odigrali utakmicu županijskog prvenstva kod kuće s drugom pulskom momčadi Pula 1981. Domaćini bolje započinju susret i dolaze do vodstva od 6 koševa razlike nakon prve četvrtine 23:17. Drugu četvrtinu domaći igrači igraju još bolje i precizno u napadu kada pogađaju tri trice pa još povećavaju svoje vodstvo za osam koševa koje na poluvremenu iznosi 46:31. Gostujući igrači u nastavku utakmice koriste malu opuštenost domaćih igrača pa se treća četvrtina igra izjednačeno 18:18. Zadnju četvrtinu košarkaši Novigrada igraju najbolje kao da je utakmica tek počela a dobrom obranom i preciznim napadom privode utakmicu kraju te potpuno zasluženo pobjeđuju s 93:65. Na današnjoj utakmici je obrana odradila svoj zadatak ali je ipak bolje odigrano u napadu kada su pogađani čisti šutovi a pogođeno je i 9 trica. Kod vrlo dobrih domaćina dvojica igrača su ostvarila triple double učinak i to Tomas s 33 koša, 29 skokova i 10 blokada te Stojnić s 20 koševa, 14 skokova i 10 asistencija a uz njih je dobar bio i Erlić s 18 koševa i 4 pogođene trice, dok su kod Pule 1981 najbolji bili Maksimović s 27 i kapetan Urošević sa 16 koševa.

Idućeg vikenda je pauza u prvenstvu zbog uskrsnih blagdana a prvenstvo se nastavlja za 14 dana.

Predigru juniorima su u prijateljskom susretu odigrali predkadeti istih momčadi. Domaćini s tri trice Erlića bolje otvaraju susret u prvoj četvrtini kada imaju vodstvo od 19:14. U drugoj četvrtini se igra izjednačenije a domaćini su i dalje u vodstvu pa na odmor odlaze s prednosti 4 koša, 40:36. Treću četvrtinu gosti igraju odlično a domaćini vrlo loše kada uspijevaju postići samo dva pogotka pa gosti preokreću rezultat u svoju korist i vode sa 61:42. Zadnju četvrtinu domaćini igraju nešto bolje ali gostujući igrači su i dalje razigrani pa na kraju potpuno zasluženo pobjeđuju s 85:62. Kod pobjednika iz Pule 1981 najbolji su bili Babić s 20, Mikac s 19, A. Refka s 13 i Malagić s 11 koševa, a kod Novigrada Erlić s 27 i Mato Kljajić s 21 košem.