Karatisti Finide osvojili tri medalje na Croatia Open turniru u Rijeci

img_6341
05.10.2016. 00:44; ; Početna / Sport i rekreacija / Karatisti Finide osvojili tri medalje na Croatia Open turniru u Rijeci

Proteklog vikenda, u organizaciji Hrvatskog karate saveza i tehničkoj organizaciji Karate kluba “TAD” Rijeka, u Rijeci je održan jedan od najjačih karate turnira u Europi, 16. “Croatia Open” – otvoreno prvenstvo Hrvatske. Naime, u dva dana (01. i 02.10.2016.), Sportski centar Zamet ugostio je rekordnih 1610 natjecatelja iz čak 189 klubova, odnosno nacionalnih selekcija i 19 država

U ovakvoj konkurenciji, predstavnici Karate kluba “Finida” iz Poreča izborili su 3 medalje:  1 zlatnu i 2 brončane.

Zlatnu medalju za Finidu osvojio je Marko Paliaga u kategoriji veterana do 45 godina, u izvođenju kata, dok su se za treća mjesta i brončane medalje izborili: Marija Šimunović kategorija cicibanki i Amir Rešidović kategorija veterana preko 45 godina, također u izvođenju kata.

U ukupnom plasmanu, od 189 klubova, Karate klub “Finida“ zauzeo je relativno visoko 42. mjesto.
Na samom kraju treba spomenuti i troje “Finidinih” natjecatelja koji se unatoč odličnom nastupu nisu uspjeli probiti do pobjedničkog postolja.

To su ciciban Luka Rajko, učenica Sonja Rajko i mlađa kadetkinja Flavia Paliaga.