Jedriličari Horizonta uspješno nastupili u Splitu na Velikoj nagradi Mornara

GOPR01822
24.02.2014. 19:07; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedriličari Horizonta uspješno nastupili u Splitu na Velikoj nagradi Mornara

Članovi Jedriličarskog kluba Horizont Poreč, Mikele Rušnjak, Matej Rapić i povratnik u matično jato Endi Starić, pod vodstvom trenera Luke Krivičića, prvi službeni nastup u 2014. godini imali su prošlog produženog vikenda u Splitu, na trodnevnoj Velikoj nagradi Mornara, regati za klase laser.
U ukupnoj konkurenciji čak 90 jedriličarki i jedriličara iz osam zemalja Rusije, Cipra, Poljske, Češke, Crne Gore, Grčke, Slovenije i Hrvatske od članova Horizonta Poreč najzapaženiji rezultat ostvario je Rušnjak.
Mikele je u konkurenciji još 29 jedrilica nakon četiri održana plova zauzeo vrlo visoko 4. mjesto sa 13 bodova, a samo dva boda dijelila su ga od pobjedničkog postolja, odnosno trećeg mjesta koje je osvojio Stipe Gašpić (JK Split). Rušnjak je naime u plovovima osvojio po jedno 2., 3. i 8., te 15. mjesto koje se nije uzimalo u bodovanje.  U istoj klasi vrlo dobro 12. mjesto zauzeo je i Rapić kojemu su 6., 12., 14. i 16. mjesto u plovovima donijeli ukupno 32 boda. Regatu je u klasi laser 4.7 osvojio Ivan Vlahinić (JK Vihor, Baška) sa 7 bodova.

U vrlo jakoj konkurenciji klase laser radial u kojoj se natjecalo ukupno 28 jedrilica Starić je sa ukupno 38 bodova zauzeo 17. mjesto. Starić je u plovovima ostvario dva odlična 8. mjesta, ali i 22. mjesto u prvom plovu koje ga je i stajalo boljeg plasmana za kojeg je sigurno bio spreman. U kako se snažnoj konkurenciji Starić natjecao govori i podatak da je regatu u Splitu osvojila hrvatska olimpijka Tina Mihalić (JK Labud, Split), nekada dvostruka europska prvakinja, a prošle godine osvajačica zlatnih medalja na Svjetskom prvenstvu i Mediteranskim igrama. Mihelić je na VN Mornara očekivano pobijedila u sva tri plova.