Jedrenje: Odličan start Rušnjaka

02.01.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedrenje: Odličan start Rušnjaka

Jučer su na Novom Zelandu započela jedrenja na Svjetskom prvenstvu za klasu Optimist. Na startu je bilo 210 jedriličara iz 48 zemalja svijeta. Zbog laganog vjetra jedrio se samo jedan plov. U takvim uvjetima najbolje su se snašli Singapurćani koji su zauzeli tri prva mjesta po divizijama. Odlično drugo mjesto u jučerašnjem jedrenju ostvario je Mikele Rušnjak iz porečkog Horizonta. Sven Stevanović iz rovinjskog Maestrala nakon prvog plova bio je na odličnom 8. mjestu.

Danas su odrađena četiri plova, a nakon ukupno 5 plovova u vodstvu je Nizozemac Bart Lambriex. Krenulo se sa laganim vjetrom koji je kako je dan odmicao sve više pojačavao. Mikele Rušnjak je loše startao i u drugom jedrenju zauzeo 35. mjesto što mu je bio najlošiji rezultat. Još jednim drugim mjestom i sa dva plasmana u prvih dvadeset zadržao je priključak za vodećima te se trenutno nalazi na 13. mjestu ukupno i 3. mjestu crvene divizije. Joško Galović se trenutno nalazi na 49. mjestu, a najbolji rezultat ostvario je u petom plovu kada je zauzeo 9. mjesto. Vegin optimist Paolo Grgorinić se trenutno nalazi na 65. mjestu, a u zadnja tri plova bio je u top 20. Sven Stevanović je nakon odličnog drugog plova kada je ciljem prošao četvrti pokvario plasman u posljednja tri plova i trenutno je na 89. mjestu. Peti hrvatski predstavnik Duje Fržop nakon pet jedrenja zauzima 112. mjesto.