Parenzana 2024-s

Jedrenje: Horizontovci nastupili na regati Sv. Nikole u Puli

24993113_562509320760615_2438339192943459886_n
11.12.2017. 12:35; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedrenje: Horizontovci nastupili na regati Sv. Nikole u Puli

Od četvrtka do nedjelje u Puli se održavala jedna od najvećih i najjačih regata u ovom dijelu Europe za klasu Optimist, Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard., koja je ove godine okupila preko 500 takmičara iz 18 nacija. Organizator regate je JK Vega.
Za JK Horizont, uz pratnju trenera Luke Krivičića, u klasi Optimist natjecali su se Simon Starić, Loris Berljavac i Nika Fornažar, dok je u klasi Laser 4.7 jedrila Mare Milić.
Sve klase su odjedrile 4 plova , a uvjetni na moru su bili ekstremni. Kiša, snijeg, jaka tramontana i grbinada i vrlo niske temperature nisu spriječile mlade jedriličare da zajedre.

U klasi Optimist koja je brojala rekordnih 412 jedriličara od predstavnika Jk Horizont najbolje se snašao Simon Starić koji je s najboljim ulascima u cilj kao 9., i 18., zauzeo ukupno 63. mjesto, te je u konkurenciji Hrvata završio kao odličan 8.
Loris je nakon duže pauze zbog ozljede koljena ponovno zajedrio te je na ovoj regati ponovno hvatao mot. Regatu je završio kao 307.
Za Niku, koja je nagrađena za najmlađu natjecateljicu na regati su ovo bili preteški uvjeti pa je regatu završila na 341. mjestu.

U klasi Laser 4.7 Mare je u konkurenciji od 65 takmičara zauzela solidno 14. mjesto, a u konkurenciji Hrvata 8. U ukupnom poretku djevojaka osvojila je 2. mjesto. Čestitamo joj na uspjehu.

Ovo je bila zadnja regata , u ovoj ,za nas vrlo uspješnoj natjecateljskoj godini. Slijedi pauza te novi treninzi kako bi u novu godinu ušli čim spremniji.