Parenzana 2024-s

Jadranu zasluženo Kup Istre, sjajna Funtana ih ‘štabelo’ namučila

285274319_686047322794822_7589564912134849036_n
31.05.2022. 23:25; ; Početna / Sport i rekreacija / Jadranu zasluženo Kup Istre, sjajna Funtana ih ‘štabelo’ namučila

Nogometaši Jadrana iz Poreča zasluženo su osvojili Kup Istre za sezonu 2021/2022, ali treba reći kako su ih županijski prvoligaši iz Funtane dobro namučili, piše Elvis Uravić, istrasport.eu.
U finalu nitko ne voli izgubiti, ali možda se u ovom slučaju može reći kako su svi susret okončali zadovoljni.

Ali, treba reći da je prvi dio pripao Funtani. U petoj minuti zaprijetio je blago Sardelin, ali Pavlić mirno hvata, kao i Milocani tri minute kasnije na drugoj strani, nakon udarca Radmana s 20 metara. Nakon toga slijedi period ravnopravne igre, a u 33. Funtana traži jedanaesterac, a čini se ne i bez razloga, jer je ruka porečkog braniča bila napucana, iako je lopta odlazila izvan okvira gola.

Sve su to zaboravili minutu kasnije kada Maikol Prenc prolazi po desnoj strani šesnaesterca svog čuvara i puca, lopta prolazi ispod Pavlića pa je na tri metra od crte u gol „sprovodi“ Marko Tomić za 1:0!

Vlizlo je opasan tri minute kasnije, ali Funtana izbacuje iz peterca njegov ubačaj. Do predaha ništa, a onda odmah nakon izlaska u drugi dio – jedanaesterac. I to opravdani, Milocani je srušio Radmana, a Ivan Al Tharwan, minutu nakon ulaska, sjajno puca u malu mrežicu za 1:1.

Ubrzo nakon toga, u 58. mogli su Porečani do vodstva, ali Milocani dvaput sjajno brani nakon udarca Vlizla kojem je loptu idealno poslužio danas raspoloženi Abramović. Ipak, Porečani do vodstva, a samim time i pobjede, dolaze u 65. minuti kada nakon duplog pasa s Lepinjicom, Mate Ivetić iz blizine zabija za 2:1.

Do kraja je bilo zanimljivo, pogotovo od 78. minute kada Sumić neshvatljivo radi dva nesmotrena poteza u kratkom roku i zarađuje crveni karton. Osam minuta kasnije mogao je Jakeljić poravnati, ali njegov udarac glavom s peterca odlazi daleko od gola. Na kraju, Funtana mora žaliti jer je u posljednjim trenucima utakmice Pavlić spasio svoju momčad, nakon ‘zicera’ Prenca.

PULA – Stadion Aldo Drosina – GLEDATELJA: 500 – KUP ISTRE – FINALE
SUDAC: Petar Pejkunović (Kožljak) POMOĆNICI: Sandi Orbanić (Žminj) i Saša Mikša (Pula) ČETVRTI SUDAC: Edin Šehić (Pula) DELEGAT: Boris Spećina (Novigrad)

FUNTANA – JADRAN 1:3 (1:0)

Strijelci: 1:0 Tomić 34′, 1:1 Al Tharwan 46′-11m, 1:2 Ivetić 65′, 1:3 Lepinjica 90′

Žuti kartoni: Šegon, Tomić, Banić V., Matošević (Funtana) Bernobić, Pavlić, Vlizlo (Jadran)

Crveni karton: Sumić 78′ (Jadran, drugi žuti karton)

FUNTANA: Milocani, Buršić, Dujanić (83. Jakeljić), Šegon E., Šegon M., Prenc, Sardelin, Matošević, Tomić (49. Salković L.), Banić A., Banić V.

Trener: Vjekoslav Dorčić

JADRAN: Pavlić, Ivetić (75. Hmura), Vlizlo (75. Mofardin), Lepinjica, Perković (46. Al Tharwan), Sumić, Mendiković, Marinković (46. Bernobić), Abramović, Baryan (84. Užila), Radman

Trener: Dalibor Šuran