Jadran izgubio protiv Bjelovara BJELOVAR – JADRAN POREČ 3:1 (1:0)

Jadran-Bjelovar
04.03.2023. 18:46; ; Početna / Sport i rekreacija / Jadran izgubio protiv Bjelovara BJELOVAR – JADRAN POREČ 3:1 (1:0)

piše: Elvis Uravić, istrasport.eu
U fer i korektnoj utakmici ispred 450 gledatelja, nogometaši Bjelovara su zasluženo slavili protiv porečkog Jadrana. Gosti ovog puta nisu koristili nijednog igrača Istre 1961, ali je Šuran na klupi imao pet igrača i rezervnog vratara pa možemo reći da se situacija stabilizirala, u odnosu na kraj jeseni.

Ipak, nakon solidnog prvog dijela, malo ih je “presjekao” primljeni pogodak u posljednjim trenucima prvog poluvremena, da bi Jovan Motika u 60. minuti zabio i za 2:0. Već je tada bilo jasno kako će bodovi teško iz Bjelovara.

Domaća momčad je jedna od najboljih u ligi, a u kadru imaju nekoliko prekaljenih bivših prvoligaških igrača poput Glavine ili Serdarušića. Ipak, u 75. minuti najveće zimsko pojačanje Ivan Macan pogađa za 2:1 i nadu Porečana. Ona je ipak ugašena u posljednjim trenucima utakmice, golom Marića za konačnih 3:1.

BJELOVAR – Stadion NK Bjelovar – SuperSport 2. NL – 17. kolo – SUDAC: Ivan Slunjski (Varaždin) POMOĆNICI: Filip Đerđ (Darda) i Marko Reljan (Osijek) DELEGAT: Slaven Skender (Rijeka)
BJELOVAR – JADRAN POREČ 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mendiković (ag) 45′, 2:0 Motika 60′, 2:1 Macan 75′, 3:1 Marić 90

Žuti kartoni: Kočiš, Ljevar, Crnčević (Bjelovar) Mendiković, Zuliani (Jadran)

BJELOVAR: Iličević, Ljevar (73. Rojka), Glavina (58. Crnčević), Motika, Pranjić, Nikolić, Šantalab, Delibegović, Fernandes (54. Coha), Kočiš (58. Marić), Serdarušić (73. Jurčević)

Trener: Luka Bilobrk

JADRAN POREČ: Pavlić, Šverko (90. Jakovčić), Al Tharwan, Macan, Lepinjica, Ivetić, Mendiković, Srzentić, Siljan (87. Alharbi), Zuliani, Rodrigo (65. Matteoni)

Trener: Dalibor Šuran