DCIM100GOPRO
08.09.2015. 09:20; ; Početna / Slider / Izvrstan nastup mladih porečkih jedriličara na Otvorenom prvenstvu Hrvatske za klasu Optimist

Proteklog je vikenda u Puli, od 4. do 6. rujna, održano Otvoreno prvenstvo Hrvatske za klasu optimist do 12 godina, u organizaciji jedriličarskog kluba Vega. Mladi porečki jedriličari, koji jedre tek nepunih godinu dana, nastup na ovoj regati upisali su kao prvi nastup na većem jedriličarskom natjecanju, a pritom su ostvarili i vrlo dobre rezultate.

Simon Starić, Loris Berljavac, Mišel Milanović, Piero Rabar i Siena Gančev nastupili su među 108 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i Italije. U tri dana jedrenja, prilikom kojih su uvjeti na moru varirali od vrlo jakog juga do slabog maestrala, najbolji takmičar Jedriličarskog kluba Horizont bio je Simon Starić, koji je zauzeo ukupno 60. mjesto (90, DNF,5,69,49).
Mišel Milanović zauzeo je 92. mjesto s dvije diskvalifikacije( OCS,DNF,75,77,77), dok je Loris Berljavac odlično jedrio te je konstantno završavao u prvoj polovici flote, ali je, međutim, skupio 3 diskvalifikacije, od koje su dvije bile zbog prekoračenja starta te je konačno zauzeo 94.mjesto(OCS,DNF,72,54,BFD). Piero Rabar zauzeo je 98.mjesto(91,DNF,96,86,89), a Siena Gančev 104. mjesto(DNF,DNF,100,100,85).

Usprkos tome što se navedeni jedriličari ovim sportom bave manje od godinu dana, te još uvijek nemaju dovoljno iskustva, njihovi rezultati na ovoj regati dalju dobru perspektivu JK Horizont. Posebice se to odnosi na Simona, Mišela i Lorisa, koji pokazuju veliki potencijal, te se, uz kvalitetan rad i podršku, od njih u budućnosti mogu očekivati dobri rezultati.