image-0-02-05-405b2876fe89a1695d2554e101c646a4309a44960cbd97be330ac5628e224b95-V
01.06.2017. 10:58; ; Početna / Kultura / Izvrsni harmonikaši Umjetničke škole Poreč na 2. Internacionalnom festivalu harmonike i u Novom Sadu

U Novom Sadu se od 25. – 28. svibnja 2017. godine održao 2. Internacionalni festival harmonike i komorne glazbe „Eufonija“. Manifestacija obuhvaća tri segmenta i to natjecateljski, edukativni – predavanja eminentnih umjetnika i kulturni – večernji koncerti. Ove godine manifestacija je okupila 110 harmonikaša iz 5 zemalja. Natjecalo se 85 solista i 8 komornih sastava. Natjecatelje je ocjenjivao međunarodni ocjenjivački sud sastavljen od eminentnih pedagoga i koncertista u sastavu Vladimir Blagojević (Srbija), Geir Draugsvoll (Danska), Claudio Jacomucci (Italija), Irena Merdović (Crna Gora) i Belma Šarančić Nahodović (Bosna i Hercegovina). Koncerti koji su se održali u sklopu manifestacije bili su:  Koncert svečanog otvorenja – koncert u čast proslave 100 godina od rođenja skladatelja Rudolfa Bručija, Koncert „Večer svjetskih premijera“ na kojem je praizveden prvi srpski koncert za harmoniku i orkestar skladatelja Lazara Đorđevića i na kojem se predstavio mladi umjetnik Aleksander Stachowski (Poljska) – pobjednik 41. Međunarodnog susreta harmonikaša u Puli 2016., te Koncert svečanog zatvaranja.

Na ovogodišnjem Internacionalnom festivalu za harmoniku i komornu glazbu „Eufonija“ u Novom Sadu predstavilo se devet učenika Umjetničke škole Poreč u različitim kategorijama solista, te su svi učenici osvojili prve nagrade, a od toga četiri apsolutne. Ovo je veliki uspjeh učenika Umjetničke škole Poreč – do sada najbolji rezultat u povijesti škole, što je sigurno rezultat predanog i marljivog rada svih harmonikaša i njihovih divnih profesora.

Učenici harmonike Umjetničke škole Poreč svojim su uspješnim nastupima osvojili sljedeće nagrade:

– u predkategoriji: Lara Viktorija Korenić osvojila je 1. nagradu i 1. mjesto te zlatnu medalju sa 96,20 bodova, prof. Tamara Ignjatović

– u kategoriji 1A: Vita Blažević osvojila je 1. nagradu i 1. mjesto te zlatnu medalju sa 94,40 bodova, prof. mentor Paolo Peruško

– u kategoriji 1A: Nikola Antolović osvojio je 1. nagradu sa 91,00 bodom, prof. mentor Paolo Peruško

– u kategoriji 1B: Filip Žiković osvojio je 1. nagradu i 2. mjesto te srebrnu medalju sa 94,60 boda, prof. savjetnica Vilijana Šugar

– u kategoriji 1B: Gabriel Milohanić osvojio je 1. nagradu s 91,80 bodova, prof. Tamara Ignjatović

– u kategoriji 1B: Riccarda Labinac osvojila je 1. nagradu i 3. mjesto te brončanu medalju sa 94,00 boda, prof. savjetnica Vilijana Šugar

– u kategoriji 1B: Leon Korenić osvojio je 1. nagradu i 1. mjesto te zlatnu medalju sa 93,20 bodova, prof. mentor Paolo Peruško

– u kategoriji 1B: Luka Kramar osvojio je 1. nagradu s 92,20 bodova, prof. mentor Paolo Peruško

– u kategoriji 2B: Antonela Glavić osvojila je 1. nagradu i 1. mjesto te zlatnu medalju sa 97,40 bodova, prof. savjetnica Ana Šterpin Zagoranski

Umjetnička škola Poreč je po svom harmonikaškom odjelu jedna od najuspješnijih škola u Hrvatskoj, a i šire. Svake godine predstavlja se s izuzetnim brojem učenika koji redom osvajaju vrijedne nagrade već dugi niz godina. Posebno je vrijedna atmosfera i timski rad profesora i učenika, te velika podrška roditelja, ravnatelja i učitelja osnovnih škola kojima se ovom prilikom od srca zahvaljujemo. Ovakvi rezultati mogući su samo savršenim timskim radom i podrškom svih ovoj divnoj djeci i mladeži.

Predivno je primati čestitke i pohvale najistaknutijih svjetskih umjetnika harmonike koji nisu štedili riječi hvale za naše učenike i profesore. Ovakav sjajan rezultat izuzetna je promocija naših talentiranih i vrijednih učenika, rada profesora škole te promocija Grada Poreča i Istre, a i Hrvatske.

Bravo harmonikaši, čestitke i pohvale od srca!