tirana2
03.06.2014. 13:34; ; Početna / Kultura / Izvješće sa 2. Tirana International Guitar Festival & Competition održanog od 28. do 31. svibnja 2014. Godine u Tirani (Albanija)

U Tirani se od 28. do 31.svibnja 2014. godine održao 2. Tirana International Guitar Festival & Competition koje je okupilo osamdesetak natjecatelja iz Kosova, Albanije, Makedonije, Crne Gore i Hrvatske.

Natjecatelje je ocjenjivao stručni žiri sastavljen od renomiranih svjetskih glazbenih i gitarskih pedagoga, u sastavu Han Jonkers (Švicarska), Carsten Linck (Njemačka),  Admir Doçi (Albanija), Xhevdet Sahatxhija (Hrvatska) i Neno Munitić (Hrvatska).

Osnovnu glazbenu školu „Slavko Zlatić“ pri Pučkom otvorenom učilištu Poreč predstavljale su 2 učenice koje su svojim nastupom osvojile 1 drugu, 1 treću nagradu:

–         Antonieta Brajković je u II kategoriji osvojila 2. nagradu i 3. mjesto, mentor Sandra Šustereiter

–         Hannah Jakac je u II kategoriji osvojila 3. nagradu, mentor prof. Vlade Brzović

Osim samog natjecanja, organiziran je i masterclasss, te su održani koncerti: Dave Goodmana (Kanada), Han Jonkersa (Švicarska), Carsten Linck,Knuth Schocha, tenor (Njemačka) i Petra Čulića iz Hrvatske koji je ujedno i prošlogodišnji pobjednik natjecanja.

Natjecanje je završilo koncertom laureata, te svečanom podjelom nagrada i diploma.

Uspjeh učenica i učitelja veliko su priznanje i poticaj za daljnji rad i napredak. Izuzetno smo ponosni na sudjelovanje i rezultate učenica.

Veliko hvala svim roditeljima, učiteljima i ravnateljima Osnovnih škola na potpori.

Iskrene čestitke svima na postignutim rezultatima!

Predstojnica Škole:                                                                 Ravnateljica:

Tamara Ignjatović                                                                   Sanja Radetić Fatorić