I porečka druga rukometna ekipa nemilosrdno gazi dalje

26.09.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / I porečka druga rukometna ekipa nemilosrdno gazi dalje

Suci: Tomislav Lipošćak (Ogulin) i Marin Pavković (Ogulin)

Nadzornik: Milan Blagovčanin (Rijeka)

R.K. OMIŠALJ: L. Savin, D. Bigović 4, S. Popović 4 (2), I. Žuvić 14 (4), J. Kojić 1, D. Toić 3, A. Cerić 1, G. Mavrović 1, D. Tomeć

R.K. POREČ II: Marko Rudonjić (21), Ivan Gogala 3, Matija Rađaković 3, Marko Čanić 3, Slaven Šebeščen 7, Mario Galijot 9 (3), Danijel Šimičić 4, Davor Turković 4, Jurica Martuslović, Igor Perhat 5, Saša Krajinović, Kristijan Sliško i Damir Šehić (3)

Isključenja: Omišalj: 8 min (Savin 2, Bigović 2+2, Toić 2)

Poreč: 10 min (Čanić 2, Šebeščen 2, Turković 2+2, Perhat 2)

Sedmerci: Omišalj: 6 (9), Poreč: 3 (3)

Po vrlo toplom i sunčanom vremenu porečki su rukometaši u Omišlju savladali istoimenog domaćina i vratili se kući sa zaslužena dva boda. Početak utakmice je bio dosta uravnotežen, a prvi koji su načeli mrežu bili su gostujući igrači za koje gol postiže u 3.minuti Ivan Gogala ulazom s desnog krila. Domaćini odmah poravnavaju rezultat, golom njihovog najboljeg igrača na utakmici, Žuvićem. Serijom od tri gola i nekoliko uspješnih obrana raspoloženog Rudonjića, Porečani prvi puta na utakmici odmiču domaćim rukometašima na 1:4 u 7. minuti susreta. Domaći se igrači "žilave" i ne dopuštaju Porečanima da se odvoje na veću razliku, tako da u 14. minuti na semaforu stoji još dostižnih 3:7. U tim trenucima trener domaćina traži momčadski time-out, ali izgleda da od njega više profitiraju gosti. Poslije još jedne odlične obrane gostujućeg vratara u protunapadu Rađaković upošljava Šebešćena koji s crte sigurno poentira za 3:8; s druge strane rukometaši Omišlja u napadu gube loptu, brzom polukontrom ih gosti pokušavaju kazniti, igrač domaćih nepropisno zaustavlja Šebešćena i to je prvi sedmerac na utakmici – sigurni realizator je Galijot 3:9. Domaćini se približavaju golom iz sedmerca kojeg je postigao Žuvić, ali odmah poslije toga Porečani kreću brzim centrom, a iz uigrane akcije opet je Rađaković asistent, a Šebešćen realizator. U 23. minuti brza akcija za krilnog igrača Danijela Šimičića koji efektnim suhim listom matira golmana, i to je prvi puta 7 razlike za Porečane – 6:13. Domaćini mijenjaju način igre tako da pokušavaju "trpanjem" na crtu postići gol ili izboriti koji sedmerac; a to im i polazi za rukom: u 26. minuti uz skrivljeni sedmerac Davor Turković dobiva svoje drugo isključenje, ali zato sigurno Rudonjić skida i tu priliku domaćina. U slijedećoj prilici domaćin ponovno dolazi do sedmerca i isključenja (Igor Perhat), a Popović realizira najstrožu kaznu. U trećoj identičnoj situaciji Popović pogađa prečku, lopta se odbija domaćinima, novi pokušaj upošljavanja kružnog napadača iskusni Turković spriječava i upošljava Matiju Rađakovića koj je iz čiste kontre siguran, za 9:16 u 28. minuti. Do kraja poluvremena domaćini još preko Žuvića smanjuju na 10:16, a poslije toga gosti pokušavaju u zadnjih petnaestak sekundi zabiti, ali im ne dopušta Tomić. Drugo poluvrijeme počinje kao i prvo, dosta uravnoteženo. U prvih 6 minuta igra se gol za gol, a onda serijom od četri gola gosti bježe na 15:24. Serijom grešaka u obrani, porečani dozvoljavaju priključak domaćina na neugodnih 21-26. ali im iskusni Turković i poletni Rađaković ipak ne dozvoljavaju definitivni povratak u igru. Do 54. minute igra se gol za gol, Damir Šehić koji je u međuvremenu stao na vrata brani sedmerac, a u zadnjih pet minuta Porečani atraktivnim akcijama i proigravanjima dokrajčuju protivnika. Najprije Marko Čanić sa krila ½suši½ golmana, pa još dva gola toliko spominjanog Slavena Šebešćena kojeg idealno na crtu proigravaju Rađaković i Turković. Na isteku zadnje minute igrači trenera Mataije počastili su malobrojne gledatelje još jednom finesom, "zepelinom" u režiji Maria Galijota i Igora Perhata.

Igrač utakmice: Marko Rudonjić

Porečki rukometaši zasluženo su napustili igralište u Omišlju sa nova dva boda u džepu prikazavši pritom lepršavu igru. Ako želite vidjeti ovu mladost na djelu, pozivamo vas u nedjelju, 02.10.2005. u dvoranu SRC "Veli Jože", u kojoj će s početkom u 18 sati naši igrači odmjeriti snage s iskusnom ekipom "Selce", u derbi utakmici 3. kola III Hrvatske rukometne lige – zapad 2.