Gradonačelnik Štifanić primio članice Kluba ritmičko sportske gimnastike Poreč

IMG_4756
25.05.2015. 14:50; ; Početna / Novosti / Iz Grada Poreča / Gradonačelnik Štifanić primio članice Kluba ritmičko sportske gimnastike Poreč

Gradonačelnik Edi Štifanić primio je danas, 25. svibnja 2015. u Maloj vijećnici članice Kluba ritmičko sportske gimnastike „Poreč“ koje su se na nedavnim natjecanjima u Hrvatskoj i inozemstvu okrunile brojim vrijednim nagradama.

One su Petra Belević, Izabela Garić, Katarina Garić, Nina Puniš, Eva Leona Komšić, Emily Knapić, Lara Knapić, Valentina Garić, Nola Božić, Karla Vukoja, Ana Vukoja, Anja Ostojić, Eva Fiškuš i Laura Božić, a primanju su prisustvovale zajedno s predsjednicom kluba Ankicom Jengić i trenericama Janom Oplanić i Natalijom Tvrtković. Kako su istaknule trenerice u razgovoru, djevojke su se proteklog vikenda vratile su međunarodnog turnira u Zagrebu na kojem se Laura Božić okrunila sa 4 zlatne medalje. Laura Božić je ujedno najbolja seniorka porečkog kluba, državna reprezentativka koja se sredinom travnja natjecala se na Višebojskom prvenstvu Hrvatske u Poreču, te osvojila srebrnu medalju. Osim toga, Božić je od 28. travnja do 4. svibnja sudjelovala na 31. Europskom prvenstvu u Minsku, u Bjelorusiji, gdje je kao najmlađa seniorka nastupila sa dvije vježbe. Osobito se istaknula u vježbi sa obručem gdje je osvojila 45.mjesto, dok je sa čunjevima zauzela 52. mjesto, te su ekipno osvojile 25. mjesto. Lauru čeka radno ljeto, pripreme sa ruskim trenerima, jer će se natjecati u rujnu na 34. Svjetskom prvenstvu u ritmičkoj gimnastici koje će se održati u Stuttgartu, a u klubu se nadaju još jednom Svjetskom kupu do kraja godine.

Porečki Klub ritmičko sportske gimnastike bio je ujedno jedini istarski klub koji je imao svoju predstavnicu na Europskom prvenstvu. Osim toga, 16. svibnja u Puli je održana Završnica kupa Hrvatske regija zapad u ritmičkoj gimnastici na kojoj su Porečanke osvojile medalje u svim kategorijama, a odličnim plasmanom prve četiri natjecateljice u kategoriji osigurale su plasman na Završnicu kupa Hrvatske koja će se održati u Zagrebu 30. svibnja 2015.

Klub ritmičko sportske gimnastike broji sedamdesetak članica, a treniraju svakodnevno, po nekoliko sati. Gradonačelnik je rekao kako se raduje svakom velikom uspjehu svih naših sportaša, u svakom sportu.

– Vi ste pravi dokaz da i „manji“ sportovi koji nisu toliko razvikani su perjanica sporta u našem gradu i na tome vam veliko i iskreno hvala. Želim vam puno daljnjih uspjeha u Kupu Hrvatske i Svjetskom prvenstvu i svakako ćemo podržati vaše daljnje aktivnosti, rekao je gradonačelnik i za svakoj mladoj članici uručio ružu. Sve je zaključeno zajedničkim slikanjem.