73082805_2425779280791203_3744506149697748992_n
27.10.2019. 21:43; ; Početna / Sport i rekreacija / Ekipe dječaka A Rukometnog kluba Poreč neporažene u 2. krugu Županijske lige, Druga ekpa pobijedila protiv Senja 44:17

U Velom Joži je u subotu 26.10.2019. prijepodne odigran 2. krug Županijske lige dječaka A, u kojoj se natječu dvije porečke ekipe dječaka A, koji su i najbrojnija generacija RK Poreča sa 35 dječaka rođenih 2006/07.

Nositelj Županijske lige je ekipa dječaka A  RK Poreč 1 koju trenira trener Tilen Tomšič, a ekipa RK Poreč 2 je ekipa trenera Vedrana Mataije, koja igra i 1.HRLDA zapad.

Prvi su na parket istrčali dječaci A trenera Tilena Tomšiča, koji su svoju prvu utakmicu igrali protiv ekipe MRK 28. april iz Kaštelira.

RK Poreč 1 – MRK 28. april    12:12(7:6)

RK Poreč 1: Mašković (5), Šimunović, Alić 1, Velenik 5, Belan 1, Sain, Savčenko 1, Vernik T (2+1), Markotić, Grgić 2+1, Košeto, Novak 1

MRK 28. april: Rusak, Rakovac, Perhat 3+1, Đukić, Prodan 4, Bravar 1, Sardot 1, Poldrugovac, Bernobić, Banko, Parencan, Ivetić, Legović M, Koritnik, Greblo 2, Legović G.

Drugu utakmicu igrali su dječaci A trenera Vedrana Mataije protiv ekipe RK Buzeta

RK Poreč 2 – RK Buzet                       21:1(11:0)

RK Poreč 2: Jagičić, Dinić 1, Štifanić, Vernik D. 1, Andrić 7, Labinac, Babac 1, Poropat 2, Hasnek, Prgić 3, Brkić 1, Dadić 1+1, Trbović 1, Matošević (14), Žiković, Jelić 2, Aleksić.

RK Buzet: Kajin, Jakac, Perčić, Krnjus 1, Flego, Jermaniš, Gržinić Orlić, Klobas, Fabris, Koraca,  Horst Hecker, Dekanić, Franolić

Treća utakmica igrala se između dječaka trenera Tilena Tomšiča i dječaka iz Buzeta.

RK Buzet – RK Poreč 1            10:19(5:8)

RK Buzet: Kajin, Jakac, Perčić 3, Krnjus 1, Flego, Jermaniš, Gržinić Orlić, Klobas, Fabris 1, Koraca 2,  Horst Hecker 1, Dekanić 2, Franolić

RK Poreč 1: Mašković (4), Šimunović 3, Alić, Velenik 3, Belan 1, Sain, Savčenko 4, Vernik T (6), Markotić, Grgić 4, Košeto 4, Novak

Zadnja subotnja utakmica odigrana je između ekipa dječaka Vedrana Matije i ekipe MRK 28. april iz Kaštelira.

MRK 28. april – RK Poreč 2                3:26(1:13)

MRK 28. april: Rusak, Rakovac 0+1, Perhat 1, Đukić, Prodan, Bravar, Sardot, Poldrugovac, Bernobić, Banko, Parencan, Ivetić, Legović M, Koritnik, Greblo 1, Legović G.

RK Poreč 2: Jagičić 3, Dinić 2, Štifanić, Vernik D., Andrić 8, Labinac 1, Babac, Poropat, Hasnek 1, Prgić 3, Brkić 1, Dadić 1, Trbović, Matošević (4), Žiković (4), Jelić 5+1, Aleksić (3).

Druga ekipa RK Poreča koju trenira Miroslav Mataija odigrala je jučer u Senju 4. kolo 3. HRL zapad protiv ekipe RK Senj 2 i upisala uvjerljivu pobjedu.

Od jedinog izjednačenja na utakmici, 1:1 u 3. minuti igri, pa do kraja susreta porečka druga ekipa kao da je bila sama na senjskom parketu, pa poluvrijeme završava rezultatom 9:22 u korist Porečana.

Drugo poluvrijeme je bilo samo preslika prvog i Mataijini rukometaši utakmicu završavaju više nego uvjerljivom pobjedom 17:44.

Kod domaćina je 4 gola zabio Mislav Sertić, a po 3 pogotka su imali Dino Samaržija i Borna Čulinović.

U porečkoj drugoj ekipi najviše se nazabijao Toni Vinković, koji je u mrežu senjskih rukometaša spremio 9 lopti, po 5 golova redom su zabili Matija Kovač Vučičević, Leonard Nikić, Arian Lugar i Lean Plovanić, a svi igrači sa zapisnika su  se upisali u listu strijelaca.

Svakako moramo naglasiti da je jedini golman druge ekipe RK Poreča Antonio Radojković „ skinuo „ 17 lopti upućenih prema golu Porečana.

RK Senj 2 – RK Poreč 2 17:44(9:22)

RK Senj 2: Biondić, Vukelić, Samaržija 2+1, Jančić 1, Sertić 4, Čulinović 3, Janušić, Prpić, Dumičić, Medarić 2, Klić, Lopac 2, Cvjetković 1, Nekić 1

Isključenja: 18 minuta(Biondić 2, Samaržija 4, Jančić 2, Čulinović 2, Janušić 2, Cvjetković 4, Nekić 2)

RK Poreč 2: Kovač Vučičević 4+1, Nikić 5, Radunović 2, Vinković 9, Kranjec 1, Lugar 4+1, Radojković (16+1),Tomašević 3, Šimičić 3, Plovanić 5, Čipraka 4, Popović 2

Isključenja: Čipraka 4 minute