rastocine1
08.11.2022. 22:10; ; Početna / Sport i rekreacija / Diego Žužić iz Biciklističkog kluba Poreč osvojio 2. mjesto na prvoj utrci zimske serije Giant MTB u Rastočinama

Povratak dugo očekivane zimske serije Giant MTB ZLIK!
Prvo kolo se kako je i najavljeno odigralo u nedjelju 06.11.2022. u Rastočinama nedaleko od Grobnika u organizaciji Biciklističkog kluba Grobnik.

Natjecatelji(ce) iz Hrvatske, Slovenije i Italije okušali su se na prvoj utrci ovogodišnje zimske lige Istre i Kvarnera, koja će tijekom cijele sezone izbrojati čak deset kola.

Na 3 kilometara dugoj stazi s 105 metara visinske razlike po krugu najbrži je bio talijan Roberto Vidoni. Dužina kruga za U7 kategoriju bila je 300 metara, a za kategorije U9 i U11 krug je bio 500 metara.

Najbrojnija kategorija bila je ona do 40 godina s čak 30 natjecatelja na startu.
Prvo je startala dječje utrka, a zatim glavna utrka s preko 150 natjecatelja u raznim kategorijama.

Naš član Diego Žužić osvojio je drugo mjesto u kategoriji U30M.