Članovi kick-boxing kluba Vrsar na Međunarodnom turniru ‘Alpe Adria Open 2019.’ osvojili medalje

29.05.2019. 09:21; ; Početna / Sport i rekreacija / Članovi kick-boxing kluba Vrsar na Međunarodnom turniru ‘Alpe Adria Open 2019.’ osvojili medalje
nikola , jan

Četvrtu godinu zaredom nastupili su članovi KBK Vrsar na Međunarodnom turniru ‘Alpe Adria Open 2019.’ održanom u subotu 25.05.2019. Na ovom 13. tradicionalnom međunarodnom kickboxing natjecanju, na kojem je bilo 379 nastupa natjecatelja iz 39 klubova Bugarske, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske,  nastupila su i 3 natjecatelja vrsarskog kluba: Nikola Andrić, Petar Matukina i Jan Halambek.

U kategoriji dječaci -30 kg Nikola Andrić osvojio je srebro izgubivši u finalnoj borbi za jedan bod dok je u prethodne dvije borbe pobijedio natjecatelja iz Bugarske i  domaćina iz Pule. Nikola je nastupio i u mlađim kadetima gdje se susreo s težim i starijim natjecateljima, a i toj kategoriji okitio se medaljom osvojivši treće mjesto.

U kategoriji dječaci početnici +32 kg nastupio je Jan Halambek. U sve tri borbe Jan je pobijedio rezultatom  6:0, što je rezultat nakon kojega se prekida borba zbog prevelike bodovne razlike, da bi u finalu izgubio od predstavnika Kickboxing kluba  „Planet sport “ iz Pule. Jan je također nastupio u kategoriji mlađi kadeti početnici -37 kg gdje je u prvom kolu bio slobodan da bi u drugom kolu izgubio od Mihaila Kircheva – Team Radulov – iz Bugarske rezultatom 3:2. Da je uspio pobijediti predstavnika Bugarske, našao bi se u finalu s Petrom Matukinom i imali bismo vrsarsko finale.

Petar Matukina je pobijedio natjecatelja Bugarske od kojega je Jan izgubio. Prvu i drugu borbu dobio je s bodom razlike 9:8, a finalnu borbu odradio je bez greške i osvojio svoje prvo zlato. Petar je statistički bio najbolji borac u svojoj kategoriji.

Ovaj turnir bio je  priprema za nadolazeće prvenstvo Hrvatske koje će se održati u Omišu 1. lipnja na kojem će nastupiti Nikola Andrć i Emil Mujkić.

Svi ovi rezultati ne bi bili mogući bez potpore naše Općine Vrsar i Općine Funtana, Komunalnog poduzeća Montraker d.o.o. Vrsar te  prijatelja i sponzora Kluba.