Delfin 2024

Boris Mišković i Mateja Pančelat prvaci

24.03.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Boris Mišković i Mateja Pančelat prvaci

Istarski kickboxeri ostvarili su pravu žetvu medalja osvojivši ukupno 19 odličja na prvenstvu Hrvatske u semi contactu za seniorke i seniore, kadetkinje i kadete, te Kupu Hrvatske za djevojčice i dječake, održanom u Malinskoj na Krku u konkurenciji dvjestotinjak natjecatelja iz 26 klubova.

Najistaknutija predstavnica Istre na natjecanju je bila Mateja Pančelat iz porečkog "Primea" koja je u svom prvom nastupu na državnom prvenstvu u semi contactu osvojila naslov prvakinje Hrvatske (do 65 kg), te je proglašena najboljom seniorkom cijelog prvenstva. Pančelat je u finalu prekidom u trećoj rundi (tehnički nokaut, 20:9) pobijedila Vedranu Halinčić iz Jastrebarskog.

Sva trojica predstavnika rovinjskog "Budokaija" koja su nastupila na ovom natjecanju, vratila su se kući s medaljama, od kojih dvojica s titulama prvaka Hrvatske. Aktualni seniorski svjetski prvak u ovoj disciplini, Boris Mišković, prema očekivanju nije dopustio nikakva iznenađenja već je pomeo konkurenciju (+ 94 kg) u seniorskom uzrastu i osvojio naslov prvaka Hrvatske pobijedivši u finalu 12:2 Davora Fibingera iz riječkog "Sušaka".

Samo za nijansu slabiji u istoj kategoriji bio je Danijel Tanushaj koji se okitio broncom posustavši tek u polufinalu. U konkurenciji kadeta mladi Marko Opšivač (do 69 kg) kroz iznimno kvalitetne nastupe izborio je najvišu stepenicu pobjedničkog postolja te osvojio svoju prvu titulu najboljeg u državi.

Od desetero natjecatelja pulskog "Lava" najistaknutija je bila Maja Britvić koja je osvojila dva srebra, u seniorskom (+ 70 kg) i kadetskom (+ 65) uzrastu, dok su trojica njenih klupskih kolega osvojili bronce, Sven Gerenčir (do 63 kg) u seniorskom, Neven Gerenčir (do 57) i Arnes Pervić (do 63 kg) u kadetskom uzrastu.

Diana Tanushaj iz medulinskog "Lava" osvojila je broncu (do 50 kg) u kadetskom uzrastu. Seniorski viceprvak Hrvatske postao je i Goran Kosović (do 79 kg) iz pulske "Future". Od članova labinskog "Budokaija" Katarina Cukarić je osvojila srebro u kadetskom (do 65 kg) i broncu (do 70 kg) u seniorskom uzrastu, a broncama su se okitile i njene klupske kolege, seniori Višnja Faraguna (do 65 kg) i Ervin Mešanović (do 94 kg), te kadet Marino Faraguna (do 42 kg).

Naslove pobjednika kupa za dječake osvojila su dva Labinjana Domagoj I. Kubaj (do 32 kg) i Dominik I. Kubaj (+ 32 kg), dok je njihov klupski kolega Filip Grbić osvojio broncu (do 32 kg).