Boćanje: Sandro Ladavac iz Funtane osvojio naslov prvaka Istre u bližanju i izbijanju u krug

PI krugovi
06.07.2016. 21:31; ; Početna / Sport i rekreacija / Boćanje: Sandro Ladavac iz Funtane osvojio naslov prvaka Istre u bližanju i izbijanju u krug

Sandro Ladavac, boćar novog prvoligaša Funtane, osvojio je naslov prvaka Istre u bližanju i izbijanju u krug na prvenstvu odigranom u odličnoj suorganizaciji Zajednice boćarskih klubova Grada Buzeta i Boćarskog kluba Istra Aluminij, u Ročkom Polju i Roču.

Nakon što je na svom putu do titule pobjedio dvojicu nositelja igre prvoligaških klubova, Maria Percana iz Pule još u natjecanju po skupinama, te Benjamina Guština iz Trio Pazina u polufinalu, Sandro Ladavac je u finalu prvenstva s trona skinuo branitelja naslova prošlogodišnjeg prvaka Silvia Beakovića iz porečkih Špadića.

U susretu za 3. mjesto je Percan s tijesnim putnom razlike savladao Benjamina Guština. Percan je i vlasnik najboljeg rezultata prvenstva pobjedivši sa 27:19 u četvrtfinalu Franka Ladavca iz Sošića.

Pravo nastupa na prvenstvu Hrvatske koje će se održati u prosincu stekli su finalisti Sandro Ladavac i Silvio Beaković.