Popović Petar, Beaković Silvio, Perhat Mirko i Pastorčić Janko
29.03.2017. 15:25; ; Početna / Sport i rekreacija / Boćanje: Mirko Perhat, Silvio Beaković i Janko Pastorčić, boćari Vižinade, osvojili su naslov veteranskih prvaka Istre u trojkama

Mirko Perhat, Silvio Beaković i Janko Pastorčić, boćari Vižinade, osvojili su naslov veteranskih prvaka Istre u trojkama na četvrtom županijskom prvenstvu za boćare od 55 godina i starije na kojem se, u izvrsnoj organizaciji Boćarske saveza Grada Poreča, natjecalo 16 momčadi.

Boćari Vižinade su u finalu odigranom u porečkoj boćarskoj dvorani SRC Veli Jože sa 13:6 pobijedili Alda Hrvatina, Josipa Žužića, Đorđa Blaževića i Waltera Ritošu iz Umaga, dok su u susretu za 3. mjesto Cvetko Medica, Jure Zulić i Milan Valenta iz Novigrada sa 13:5 savladali Momira Dobrića, Ivana Bošca i Elia Bužletu koji su nastupali pod nazivom Pula II.

Osim u SRC Veli Jože u kojem je odigrana glavnina natjecanja uključujući i završne susrete za medalje, za prvi dio natjecanja po skupinama korištena je i boćarska dvorana u Labincima. Po završetku prvenstva pehar i medalje najuspješnijim momčadima uručio je Petar Popović, predsjednik BSG Poreča.