Bicklisti BK Poreč nastupili na 3.kolu Giant MTB zimske lige u Žminju

Vije11920-16824
14.12.2021. 10:16; ; Početna / Sport i rekreacija / Bicklisti BK Poreč nastupili na 3.kolu Giant MTB zimske lige u Žminju

XC Žminjska Boška, 3. utrka ovosezonske serije Giant MTB ZLIKa, održana u nedjelju 12.12.2021., privukla je 134 natjecatelj(ic)a iz Hrvatske, Slovenije i Italije. Sunčano i hladno vrijeme stvorilo je uvjete za neizvjesno utrkivanje u nekim kategorijama do samoga cilja. Apsolutna pobjeda pripala je Danieleu Pozzeccu (na naslovnoj fotografiji je skupa s Davidom Perom, koji je kasnije odustao od utrke). On je istodobno osvojio prvo mjesto u kategoriji do 40 godina, drugo mjesto osvojio je pobjednik druge utrke ovogodišnje serije Gregor Sikošek (drugi u U40), a Roberto Vidoni (pobjednik u kategoriji U50) osvojio je treće mjesto u apsolutnom ukupnom poretku. Daša Mlakar (MBK Black Summit) bila je najbrža u ženskoj konkurenciji.

Od naših članova koji su vozili ovo kolo lige najbolji plasman ostvarila je Dijana Benković, 4. mjesto u kategoriji seniorke 30+W, dok su u kategoriji Mater A sudjelovali Benjamin Brajković i Denis Terlević.

Utrka u Žminju bila je posljednja u ovoj kalendarskoj godini. Četvrta utrka ovosezonske serije Giant MTB ZLIK održat će se 16. siječnja 2022., kada će zlikovci preseliti na Krk. Utrka pod nazivom James Bond održati će se u organizaciji Bike Centra Krk.