Atletski klub Maximvs osvojio 12. mjesto ekipno na Prvenstvu Hrvatske u planinskom trčanju!

441537972_938577458066507_5650840138578662792_n
12.05.2024. 23:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Atletski klub Maximvs osvojio 12. mjesto ekipno na Prvenstvu Hrvatske u planinskom trčanju!

U zadnji tren četvero članova kluba su odlučili da bi se okušali na utrci Boroša.  Start utrke bio je na Trgu Bana Josipa Jelačića,  a cilj na vrhu Sljemena.
Utrka je duga 12 km s 900 m uspona, od kojih je zadnjih 350 m bio prosječan nagib 26%.

Nastupili su :
Marko Horvat s vremenom 1:07:56 osvojio 38. mjesto, a na zadnjem dijelu koji se posebno mjerio ostvario je odlično 11 mjesto;
Neven Baranašić završio u vremenu 1:11:28 i zauzeo 63. mjesto;
Elvis Đukić
1:19:06 zauzeo 105. mjesto te Sebastian Nicoletti koji je utrku odradio u 1:21:43 i zauzeo 122. mjesto.

Utrku je završilo 479 natjecatelja.

Navedena utrka se također bodovala za pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju i Maximvs su u svom prvom nastupu zauzeli 12. mjesto.