Atletičari MAXIMVSa sa medaljama nakon nastupa na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za kadete

354463118_751664926757762_122742743931409003_n
19.06.2023. 12:53; ; Početna / Sport i rekreacija / Atletičari MAXIMVSa sa medaljama nakon nastupa na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za kadete

Proteklog vikenda je u Čakovcu, u organizaciji AK Međimurje, održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kadete-kinje i mlađe kadete-kinje.

Prvog dana srušen je jedan kadetski rekord. Roko Prpić pobijedio je na 1500 m zapreke s novim državnim kadetskim rekordom 4:44,08, a zanimljivo je za spomenuti da su svi kadeti u toj utrci otrčali svoje osobne rekorde.

Drugog dana je u istoj disciplini kod kadetkinja Marta Lemić također postavila novi kadetski rekord s rezultatom 5:23,29. Mlađe kadetkinje AK Kvarnera u sastavu Mia Vukić, Lamija Halilović, Nora Pešov i Franka Novosel, istrčale su novi hrvatski mlađe kadetski rekord u štafeti 2×200 s rezultatom 1:49,46.

Dvije zlatne medalje prvog dana je osvojila Nevia Fotak na 60 m s rezultatom 7,63 i u skoku u dalj sa 6,05 m što je samo 3 centimetra od njenog osobnog i državnog rekorda. Drugog je dana osvojila još i zlato na 100 metara s 12,39.

Bilo je još fantastičnih rezultata, osobnih i državnih rekorda.

Porečki Maximvsi nastupili su sa dvoje kadeta: Luka Košeto i Francesca Bernobić, te mlađim kadetima: Jakov Horvat, Karlo Rudan, Diego Beaković, Marko Radessich, Ema Velenik, Eva Baturić, Katia Pol, Naomi Armuš, Nina Dujmović, Lana Legović i Luna Kovačević.

Svi su redom bili odlični i postigli svoje osobne rekorde.

Izdvojiti ćemo fantastičan natup Luke Košeta u disciplini bacanja koplja, koji je u toj disciplini dobacio koplje do 40,16, te tim rezultatom osvojio drugo mjesto!

Odličan je bio i Jakov Horvat, koji je prvoga dana imao dvije discipline. Na 60 metara bio je ukupno 8. istrčavši 8,22, na na 300 metara bio je ukupno 4. sa istrčanih 43,00.
Drugog dana natjecanja na 200 metara ukupno je zauzeo 5. mjesto sa istrčanih 27,22.

Od djevojčica izdvojiti ćemo kadetkinju Francescu Bernobić, koja je postigla sljedeće rezultate: